Онлайн-карту безбар’єрності представили в ОВА
Доступність та інклюзивність. На Черкащині досліджують рівень безбар’єрності громадських об’єктів. Розпочали із центрів надання адміністративних послуг. Результати узагальнили в онлайн-карті. Її представили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Оцінювання доступності громадських об’єктів на обласному рівні вирішили розпочати із ЦНАПів. Оскільки вони мають високий рівень відвідуваності серед населення.
– Щорічно центри надання адмінпослуг області надають у середньому до 500 тисяч послуг, а за послугами звертаються різні категорії населення, зокрема і маломобільні громадяни, – зауважив директор департаменту будівництва ОДА Ростислав Євмина. – Саме тому першою категорією об’єктів, що оцінювалася на предмет безбар’єрності, стали всі 66 ЦНАПів Черкаської області.
За допомогою органів місцевого самоврядування провели комплексне анкетування. Найпоширенішими проблемами стали невідповідність нормам ДБН щодо пандусів та облаштування туалетних кімнат для людей із інвалідністю. Надалі, після аналізу ЦНАПів, візьмуться за оцінювання інших об’єктів.
– Наша мета – щоб кожен громадянин, переглянувши карту, мав змогу попередньо побачити, чи доступний об’єкт для всіх груп населення, якщо є обмеження на шляху руху до будівлі і всередині, то які саме, – наголосив Ростислав Євмина. – Зробивши цю карту, ми бачимо реальну картину і обсяг роботи, який необхідно зробити, щоб досягти належного рівня безбар’єрності. Особливу увагу необхідно акцентувати на потребах наших захисників і захисниць. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію.
Розпочинали роботу з дослідження рівня доступності громадських об’єктів для людей з інвалідністю в області ще у 2021 році. Однак через повномасштабне вторгнення її призупинили.
– Почали відновлювати наш проект у 2023 році на базі google maps. – розповів начальник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОДА Дмитро Хулап. – Була проведена велика аналітична робота. Завдяки цьому ми вже зможемо в автоматичному режимі розміщувати позначку певного об’єкту на карті та надавати статус «безбар’єрний», «частково безбар’єрний» або «бар’єрний».
Долучитися до процесу оцінювання громадських місць можуть усі охочі. Задля цього створена спеціальна форма: https://forms.gle/9sF7nAtMtiuGg9RKA
Мапа доступності ЦНАПів Черкаської області для людей із інвалідністю доступна за посиланням.
-
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12 -
08:27Загальні бойові втрати ворога станом на 15 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 812670 (+1580) осіб,танків ‒ 9780 (+13) од,бойових броньованих машин ‒ 20348…
08:27