Онлайн-карту безбар’єрності представили в ОВА

Доступність та інклюзивність. На Черкащині досліджують рівень безбар’єрності громадських об’єктів. Розпочали із центрів надання адміністративних послуг. Результати узагальнили в онлайн-карті. Її представили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Оцінювання доступності громадських об’єктів на обласному рівні вирішили розпочати із ЦНАПів. Оскільки вони мають високий рівень відвідуваності серед населення.

– Щорічно центри надання адмінпослуг області надають у середньому до 500 тисяч послуг, а за послугами звертаються різні категорії населення, зокрема і маломобільні громадяни, – зауважив директор департаменту будівництва ОДА Ростислав Євмина. – Саме тому першою категорією об’єктів, що оцінювалася на предмет безбар’єрності, стали всі 66 ЦНАПів Черкаської області.

За допомогою органів місцевого самоврядування провели комплексне анкетування. Найпоширенішими проблемами стали невідповідність нормам ДБН щодо пандусів та облаштування туалетних кімнат для людей із інвалідністю. Надалі, після аналізу ЦНАПів, візьмуться за оцінювання  інших об’єктів.

– Наша мета – щоб кожен громадянин, переглянувши карту, мав змогу попередньо побачити, чи доступний об’єкт для всіх груп населення, якщо є обмеження на шляху руху до будівлі і всередині, то які саме, – наголосив Ростислав Євмина. – Зробивши цю карту, ми бачимо реальну картину і обсяг роботи, який необхідно зробити, щоб досягти належного рівня безбар’єрності. Особливу увагу необхідно акцентувати на потребах наших захисників і захисниць. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію.

Розпочинали роботу з дослідження рівня доступності громадських об’єктів для людей з інвалідністю в області ще у 2021 році. Однак через повномасштабне вторгнення її призупинили.

– Почали відновлювати наш проект у 2023 році на базі google maps. – розповів начальник відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОДА Дмитро Хулап. – Була проведена велика аналітична робота. Завдяки цьому ми вже зможемо в автоматичному режимі розміщувати позначку певного об’єкту на карті та надавати статус «безбар’єрний», «частково безбар’єрний» або «бар’єрний». 

Долучитися до процесу оцінювання громадських місць можуть усі охочі. Задля цього створена спеціальна форма: https://forms.gle/9sF7nAtMtiuGg9RKA

Мапа доступності ЦНАПів Черкаської області для людей із інвалідністю доступна за посиланням.

Стрічка новин