«Безбарʼєрне відновлення»: Міністерство інфраструктури презентувало плани інклюзивної відбудови на 2024 рік
Відбулось підсумкове засідання Ради безбар’єрності під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля за участю першої леді України Олени Зеленської, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, міністрів, голів профільних комітетів Верховної Ради, офіційних представників системи ООН в Україні, представників судової влади й Центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу й Канади, начальників обласних військових адміністрацій, представників громадянського суспільства.
Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.
«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних – безробіття, і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі». Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», – прокоментувала Олена Зеленська.
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков окреслив прогрес Міністерства у впровадженні безбар’єрних рішень у відбудові та основні пріоритети на найближче майбутнє та зазначив, що команда Міністерства прагне забезпечити 100-відсоткову відповідність відновленої інфраструктури стандартам безбар’єрного простору.
«У планах – робота на рівні громад. Можливість для українців отримати безбар’єрні послуги у своїй громаді визначена обов’язковим елементом впровадження політики безбар’єрності в містах і селах. Громади мають так планувати відбудову, щоб безбарʼєрні рішення ставали одним з основних пріоритетів процесу відновлення.
Для цього зокрема ми плануємо проведення роботи з обласними військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування щодо інтеграції принципів та норм безбар’єрності у стратегічні програмні документи на регіональному та місцевому рівнях.
Я вдячний першій леді Олені Зеленській за її ініціативу «Без бар’єрів». Вона дозволяє розвивати суспільний діалог про інклюзію та залучати потужну підтримку в питаннях доступності. Також ми надзвичайно цінуємо підтримку в реалізації наших планів від міжнародних партнерів та донорів, зокрема дякую програмі ULEAD з Європою та проекту «Супровід урядових реформ в Україні», – зазначив Олександр Кубраков.
Серед основних планів реалізації флагманського проекту «Безбарʼєрне відновлення» на 2024 рік:
- Запровадження системи контролю за додержанням державних будівельних норм і стандартів щодо створення умов доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
- Запровадження нових та удосконалення ряду чинних будівельних норм і стандартів у сфері створення безбар’єрного простору, зокрема таких, що стосуються інклюзивності закладів соціального захисту населення;
- Продовження навчання фахівців у сфері містобудування, архітектури і транспорту сучасним підходам до створення безбар’єрного простору;
- Активізація роботи з громадами в частині створення безбар’єрного простору на місцях.
Міністр наголосив, що для проведення перевірок проектних рішень у жовтні цього року укладено відкритий Меморандум про співпрацю між Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України та фахівцями з питань створення безбар’єрного простору у сфері містобудування та архітектури. Згідно з ним фахівці, які мають бажання долучитися до розбудови безбар’єрного простору, зможуть безпосередньо взяти участь у цьому процесі.
Рада безбар’єрності – тимчасовий консультативний орган Кабінету Міністрів України, метою якого є створення в Україні безбар’єрного простору.
-
15:57«Пліч-о-пліч»: на Уманщині визначили переможців другого етапу змагань
На Уманщині вже визначили 141 переможця територіального етапу змагань шкільних ліг «Пліч-о-пліч». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. Нещодавно футзальні баталії…
15:57 -
15:53Авторів Черкащини запрошують подавати заявки на видання своїх книг
Власні твори на розгляд експертної ради з питань розвитку книговидавничої справи в Черкаській області можна подавати до 1 травня. Про це повідомляють в управлінні культури…
15:53 -
15:29Міжмуніципальне співробітництво: результати територіальних громад Черкащини у 2024 році
На Черкащині упродовж 2024 року активізували роботу з налагодження міжмуніципального співробітництва територіальних громад області. Результатами проведеної роботи поділилися у департаменті регіонального розвитку ОВА. Так, за…
15:29 -
14:37Гранти на переробку: у 2024 році виробники отримали майже 1,8 млрд грн підтримки
У 2024 році за програмою «Гранти для переробних підприємств» держава виплатила 375 грантів на суму 1,788 млрд грн. Зокрема Міністерство економіки перерахувало 900,9 млн грн…
14:37 -
13:01Не тільки інвалідність: інші цілі проведення оцінювання експертними командами
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338 впроваджується новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи з 1 січня 2025 року на заміну медико-соціальної експертизи. Мета…
13:01 -
10:31Як «Земельний банк» запустив прозорий ринок суборенди державних сільгоспземель
У Фонді державного майна України розповіли про результати втілення проєкту «Земельний банк» за перші три місяці діяльності. За цей період проєкт вже приніс 343,7 млн…
10:31 -
09:1425 тисяч українців навчалися цифрової грамотності в освітніх хабах
Понад 25 тисяч громадян з 22 областей країни пройшли навчання в бібліотеках — Хабах цифрової освіти у 2024 році та опанували цифрові навички. Мінцифра й…
09:14 -
09:12Впровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування особи
Реформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю…
09:12 -
09:05Загальні бойові втрати противника станом на 2 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 792170 (+1370) осіб,танків ‒ 9676 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 20056 (+13)…
09:05 -
07:49Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 січня
Ніч в області минула з тривогами через ворожі БпЛА. П'ять з них наші оборонці успішно перетворили на брухт. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
07:49 -
16:03Від оборонки та цифрових шлюбів до номінації Time: Мінцифри у 2024 році
Україна на п’ятому місці серед 193 країн за якістю цифрових держпослуг, сервіс Шлюб онлайн у списку найкращих винаходів, за версією TIME, оборонний кластер Brave1 виріс…
16:03 -
13:20Усі пріоритетні видатки профінансовано, – Денис Шмигаль
Під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада щодо виконання державного бюджету та основних показників економічного й соціального розвитку. - Рік завершуємо впевнено. Державний бюджет…
13:20