«Збережи пам’ять. Збережи правду». На Черкащині вшанували пам’ять жертв голодоморів
Жителі Черкащини вшановують пам’ять жертв голодоморів.
Сьогодні в обласному центрі в Соборному сквері зібрались містяни, зокрема обласні та місцеві владці, представники духовенства, громадських організацій. Тут до пам’ятного знаку поклали квіти, калину й колоски пшениці. Представники релігійних конфесій провели спільний поминальний молебень за жертвами голодоморів, які загинули мученицькою смертю від голоду, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.
Черкасці долучилися також до всеукраїнської акції «Запали свічку», що відбулась на Соборній площі.
До містян звернувся Митрополит Черкаський і Чигиринський, голова Синодального правління військового духовенства Православної церкви України Владика Іоан із закликом берегти пам’ять про ті події:
– Сьогодні поставимо символічний вогник нашого серця, зробимо з нього хрест, як символ пам’яті, скорботи, символ віри в Творця світу й людства, символ нашої готовності виборювати свою свободу, захистити Україну!
«Це масштабна національна трагедія, ми втратили мільйони життів. 1933-го щохвилини помирало 17 людей, щогодини – 1000, щодня – майже 25 тисяч дорослих і дітей. Перед нами стоїть важливе завдання – аби пам’ять про ті події жила в поколіннях, а подібне лихо ніколи не торкнулося наших дітей», – написав у своєму Telegram-каналі голова ОДА Сергій Сергійчук.
Довідково:
Щороку в четверту суботу листопада (День пам’яті жертв голодоморів ) Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. У цей день в країні проходять заходи зі вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
До 87-х роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті проводить інформаційну кампанію “Збережи пам’ять. Збережи правду”.
Голодомор – штучний голод, організований радянською владою в Україні протягом 1932 – 1933 рр. Головними ініціаторами, ідеологами та замовниками голодоморної політики стали Йосип Сталін, В’ячеслав Молотов та Лазар Каганович, які особисто ініціювали та реалізовували голодоморну політику. До організації Голодомору також були залучені співробітники та військовослужбовці органів радянської юстиції, суду і прокуратури, спецслужб, збройних підрозділів органів внутрішніх справ, Червоної армії та прикордонних військ, а також десятки тисяч активістів, інформують в Українському інституті національної пам’яті.
«Законом про п’ять колосків» у народі назвали постанову радянського уряду, яка встановлювала дуже жорстокі покарання навіть за дрібні крадіжки так званої колгоспної власності: лише за кілька вирваних або піднятих із колгоспного поля колосків засуджували до розстрілу або тривалого ув’язнення із конфіскацією всього майна. Ініціатором постанови був Сталін.
«Чорні дошки» – це список працівників, колективів, населених пунктів та цілих територій, до яких під час Голодомору застосовувалися додаткові санкції. Села, занесені на чорні дошки, ізолювалися, їхнім мешканцям заборонялося постачати промислові товари, вести торгівлю. «Чорні дошки» – стали одним із елементів голодотворної політики та механізмом покарання.
Вилучення всього продовольства, а не тільки зерна, заборона виїзду за межі України, та «чорні дошки» визначають специфіку Голодомору та одночасно намір організаторів вчинити злочин. Застосування цих механізмів у такій комбінації, яка призвела до масової смертності, не має жодних інших цілей, окрім винищення. Одночасність голодотворної політики проти селян-українців та репресивної кампанії проти української національної інтелігенції та українських комуністів у владі, свідчить про те що Голодомор був спрямований проти української національної групи. Разом ці два аргументи визначають Голодомор як геноцид.
За різними підрахунками, голод забрав від 7 до понад 10 млн людських життів.
https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/videos/183493973410701/
-
17:29Ігор Табурець про Раду оборони області (ПРЯМА МОВА)
Провів чергову Раду оборони області. Щоразу порушуємо найнагальніші питання. Вони передовсім стосуються безпеки. Наша команда ОВА, обласний штаб, Сили безпеки й оборони, громади – ми…
17:29 -
16:39Черкаські агровиробники отримають 18 млн грн на будівництво теплиць
Чотири підприємства області отримають 18 млн грн на будівництво модульних теплиць. Міністерство аграрної політики та продовольства погодило надання відповідних грантів. Про це повідомляють у департаменті…
16:39 -
16:30Пліч-о-пліч: громади області доєднуються до нацпроєкту
Ще дві громади Черкащини долучилися до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Смілянська та Уманська тергромади налагоджуватимуть співпрацю із громадами, які постраждали внаслідок бойових дій. Зокрема,…
16:30 -
16:04На Великдень в області діятимуть посилені заходи безпеки, – Ігор Табурець
Посилені заходи безпеки діятимуть на Черкащині на Великодні свята. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець під час наради з представниками правоохоронних органів і релігійних…
16:04 -
15:18Автоцивілка для ветеранів та ветеранок: страховий поліс буде коштувати 0 грн
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12295-д, що передбачає повну компенсацію вартості обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) для ветеранів війни. Документ…
15:18 -
15:14Для вакцинації дітей: в Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця
В Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей. Вакцина проти дифтерії та правця (АДП) є частиною поставки вакцин, які…
15:14 -
15:10МОН про завершення навчального року та літні канікули
Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення про те, як буде завершуватися навчальний рік 2024-2025 в України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024…
15:10 -
15:08Гранти для переробних підприємств: як долучитись і отримати кошти
Ще 22 українські підприємства отримають від держави гранти на створення або розвиток виробництв у переробній промисловості. Загальна сума державної підтримки для заявників — 81,9 млн…
15:08 -
13:49Як використати сертифікат єВідновлення для першого внеску за єОселю
Сертифікат єВідновлення можна використати як перший внесок за іпотекою єОселя. Це шанс для багатьох родин, які втратили житло через війну, швидше отримати власну оселю. Як…
13:49 -
11:59Нові патронатні вихователі Черкащини розпочали навчання
В області стартувала чергова хвиля навчання кандидатів у патронатні вихователі. Про це повідомили у Службі у справах дітей ОВА. Цього разу участь у навчаннях беруть…
11:59 -
10:57Мобілізовані ФОПи та ветерани Черкащини можуть отримати податкові консультації за номерами «гарячих ліній»
Для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб в Україні запустили «гарячих ліній». Вони працюють у кожному територіальному органі ДПС та надають консультації мобілізованим ФОПам, особам,…
10:57 -
09:12Загальні бойові втрати противника станом на 17 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 937440 (+1230) осіб ,танків ‒ 10654 (+16) од,бойових броньованих машин ‒ 22217…
09:12