Про право дитини на захист від насильства
Усі види насильства щодо дітей є порушенням їхнього законного права на людську гідність та фізичну недоторканість. Лише упродовж карантинного періоду в області 5 дітей згідно з рішенням органу опіки та піклування відібрано у батьків через загрозу життю і здоров’ю, виявлено 20 дітей, залишених без батьківського піклування, інформують в Служби у справах дітей облдержадміністрації.
До Черкаського та Уманського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей з початку 2020 року направлено 71 дитину, яка потребувала захисту держави.
В умовах установлених карантинних обмежень існують ризики загострення таких проблем, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, уживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми, відзначають фахівці служби. Перейняті процесом виживання, не маючи змоги або бажання вирішити свої проблеми самостійно, батьки стають агресивними, що боляче позначається на дітях.
На цей час службами у справах дітей обліковується 485 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них 446 – проживають у сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 36 – зазнали фізичного, психологічного, сексуального насильства, 3 – систематично самовільно залишають місце постійного проживання.
ВАРТО РОЗУМІТИ І ЗНАТИ:
ніхто не має права ображати чи принижувати дитину;
ніхто не має права піднімати руку на дитину, застосовувати фізичні покарання чи психологічний тиск;
жорстоке ставлення до дитини, крик, побиття – не можуть бути методом виховання.
Якщо дитині виповнилося 14 років, вона може самостійно:
звертатись до суду за захистом своїх прав та інтересів;
подавати позов про позбавлення батьків батьківських прав, якщо вони порушують її права та знущаються над нею;
визначити своє місце проживання з одним із батьків;
розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами.
Якщо дитину образили, вона може звернутися за допомогою до:
Служби у справах дітей за місцем проживання;
Національної дитячої „гарячої лінії“(0 800 500 225 або 116 111)
(з мобільного безкоштовно);
КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» (м. Черкаси вул. Чайковського, 40, тел. (0472) 64 22 33);
КЗ «Обласний міжрегіональний центрсоціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умані Черкаської обласної ради» (м. Умань, вул. Івана Гонти, 12, тел. (04744) 4 84 56).
Батьки, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, жорстоко поводяться з дітьми, або вчинили насильство над ними, можуть нести адміністративну, цивільно-правову і кримінальну відповідальність.
-
20:08Потужна область – це сильні громади з конкретними менеджерськими рішеннями, – Ігор Табурець
Понад 5,8 млн грн залученого фінансування на проєкти. Школа грантової майстерності для ветеранів. А також надання послуг понад 300 суб’єктам господарювання. Результати роботи за перше…
20:08 -
18:18Наші – вдома: ще чотирьох черкащан визволили з ворожого полону
Четверо черкащан повернулись на Батьківщину з російського полону. Їх звільнено в межах нового обміну полоненими. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Це -…
18:18 -
17:15В обласному драматичному театрі підбили підсумки сезону
204 зіграні вистави. 4 прем’єри. 40700 глядачів. 11 благодійних вистав. Черкаський обласний академічний музично-драматичний театр підсумував 92-ий театральний сезон. Подякував за культурну дипломатію колективу начальник…
17:15 -
14:32Ветеранський бізнес може безкоштовно розміщувати вакансії на Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X пропонує 3 місяці безкоштовного розміщення вакансій для бізнесу, заснованого ветеранами. Скориставшись цією можливістю, роботодавці можуть знайти кваліфікованих та мотивованих працівників.…
14:32 -
14:21За час повномасштабної війни 9601 жінка отримала статус УБД
Про це повідомив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”. “На сьогодні 9601 жінка отримала статус учасника бойових дій. Це за час повномасштабного…
14:21 -
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39