Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму “Пакунок школяра” для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в ті моменти, коли родина, яка виховує дітей, має найбільшу потребу в допомозі.
Наразі Мінсоцполітики готують комплексний проєкт Закону щодо підтримки родин з дітьми.
Водночас Уряд вже зараз починає запроваджувати окремі елементи нової системи.
За ініціативи Президента України Уряд ухвалив Постанову, мета якої, – підтримка родин з дітьми на етапі підготовки дитини до школи. Мова йде про новий інструмент підтримки родин з дітьми “Пакунок школяра”.
Підготовка дитини до школи – це суттєве додаткове фінансове навантаження на родину. Адже у цей момент необхідно придбати значну кількість нових елементів – від зошитів до спортивного одягу і взуття.
“Пакунок школяра” допоможе батькам майбутніх першачків придбати усе необхідне для школи, наприклад, канцелярське приладдя, дитячий одяг та взуття. Розмір виплати – 5 тис. грн на кожного першокласника.
Виплата буде надаватись одному з батьків першачка на банківську картку зі спеціальним режимом використання. Тобто витратити гроші можна буде лише на товари, привʼязані до спеціальних кодів, тих, за якими продавці ведуть свою діяльність.
Що зазначають урядовці
– Запуск “Пакунку школяра” – це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити і працювати в Україні, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
– Ми прагнемо забезпечити підтримку сім’ям з дітьми протягом усього періоду дорослішання дитини, від народження і до її самостійного виходу у світ. А початок шкільного життя, безперечно, є етапом, на якому така допомога вкрай необхідна, – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
При цьому поза увагою не залишаться і першокласники, які поки не знайшли свою сім’ю та перебувають у закладах – вони теж отримають цю допомогу.
Важливе завдання цієї підтримки – стимулювати родини, які виховують дітей, залишатися в Україні. Тому виплата надається за умови, що дитина піде навчатись саме до української школи – на території нашої країни.
Довідково:
Проєкт розроблено Міністерством соціальної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації та Дією, Міністерством освіти і науки та Пенсійним фондом України за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. І стало можливим у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Це впроваджується в Україні консорціумом у складі ГО DOCCU та Цюрихського педагогічного університету за підтримки Швейцарії, а також Програми EGAP, що фінансується Швейцарією та виконується Фондом Східна Європа.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Про це інформують у…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53 -
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24 -
14:04Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на чергову онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Цього разу обговорюватимуть тему ліцензування,…
14:04 -
11:56Доступні кредити 5-7-9%: За тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити
За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити. Загальна сума становить 2,2 млрд грн, зокрема…
11:56 -
11:01єВідновлення: Більше 115 тис. родин скористалися програмою
За час дії урядової програми єВідновлення нею скористалися більше 115 тис. українських родин, отримавши кошти на відновлення пошкоджених домівок або придбання нового житла за…
11:01 -
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20 -
09:50Сильна спека: синоптики про погоду в області
На Черкащині 8 липня синоптики прогнозують суху та спекотну погоду. Температура повітря прогріється до +37 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38