Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
Також у Порядок внесено додаткові пункти, які розширюють дію програми. Зокрема йдеться про можливість взяти грант повторно, окремі умови для підприємств, які купуватимуть обладнання саме українського виробництва, та інші. Грантова програма продовжує діяти як один із ключових інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні».
Юлія Свириденко про грантову програму
– Останнім часом інтенсивність ворожих атак на українську промисловість значно зросла. Унаслідок масованих обстрілів та пожеж українські підприємства щодня втрачають коштовне обладнання, яке є критично важливим для виробництва. Саме тому ми розширюємо грантову програму — відтепер підприємства переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн на відновлення пошкоджених потужностей, при цьому держава бере на себе до 80% витрат. Крім того, нова редакція Порядку передбачає можливість повторної участі у програмі, а також розширює підтримку для аграріїв і виробників, які обирають українське обладнання. Запроваджені зміни дозволять підприємствам відновити втрачені потужності, створити нові робочі місця, запустити додаткові виробничі лінії та забезпечити стабільний розвиток, – наголосила перша віцепрем’єрка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Гранти на відновлення будуть надаватись мікро-, малим та середнім підприємствам і ФОП, які працюють у переробній промисловості й документально підтвердили руйнування чи пошкодження виробничих площ внаслідок воєнної агресії росії.
Максимальний розмір гранту на відновлення – 16 млн грн (але не більше фактично підтверджених збитків). Отримати грант можна на умовах співфінансування 20/80 вартості проєкту. Зокрема, для отримання максимальної суми гранту 16 млн грн, власний внесок заявника має складати 4 млн грн.
Грант може отримати кожен постраждалий виробник незалежно від групи пов’язаних осіб. Для подачі заявки обов’язково надати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань та акт оцінки збитків за методикою Фонду держмайна та Мінекономіки. Заявку можуть подати й ті підприємства, які раніше вже отримували грант на розвиток чи створення переробного підприємства, але загальна сума отриманих грантів за цією програмою не може перевищувати 16 млн грн.
Інші умови є спільними із базовою грантовою програмою для переробних підприємств: отримувачі мають створити не менше 5 нових робочих місць, забезпечити повернення суми гранту у вигляді сплачених податків і ЄСВ протягом трьох років (з яких мінімум 20% – ЄСВ із нових робочих місць). Витратити кошти можна лише на придбання, доставку й монтаж нового обладнання українського або іноземного виробництва.
Також до програми додано такі оновлення:
- Підприємства, які вирощують багаторічні культури та зареєстровані у Державному аграрному реєстрі, можуть отримати грант на закупівлю обладнання для післяврожайної обробки агропродукції.
- Грантові кошти тепер можна скерувати й на придбання нематеріальних активів – зокрема, проведення досліджень для запуску нової продукції у серійне виробництво (RnD).
- Якщо проєкт складається виключно з обладнання українського виробництва, що підтверджується сертифікатом країни походження, для нього діють умови співфінансування 30/70: 30% внесок учасника і 70% грантові кошти.
- Подаватися на грант повторно можуть ті підприємства, які вже отримували грант і виконали всі зобов’язання за попереднім договором (після затвердження Мінекономіки акту про виконання умов попереднього гранту).
Нагадуємо, що подача заявок триває постійно, хвилями по два тижні. Документи можна подати через платформу Дія.
Умови грантової програми передбачають співфінансування 50/50 для більшості підприємств та 80/20 для виробників безпілотників, поліграфії й підприємств у прифронтових регіонах.
Процедура розгляду заявок:
Крок 1: Подача заявки разом із бізнес-планом через портал Дія. Заявка автоматично надсилається до вибраного заявником банку.
Крок 2: Перевірка банком (податкові борги, кредитна історія, оцінка бізнес-плану та візит на підприємство).
Крок 3: Рішення про грант ухвалюють Мінекономіки та Державна служба зайнятості. Перевагу мають проєкти з прифронтових регіонів.
Крок 4: Виділення коштів після внесення підприємцем власної частки співфінансування.
Очікуваний термін отримання грантових коштів – 1-1,5 місяця після завершення хвилі, в яку була подана заявка.
За інформацією Міністерства економіки України
-
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02 -
11:39Як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла. Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду. Як усе оформити – дивіться в…
11:39 -
11:00Інклюзивне навчання: безбар’єрність в освітніх закладах Черкащини
Близько 2 тис. дітей з особливими освітніми потребами залучені нині в області до інклюзивного навчання. Вони отримують освітні послуги у 383 закладах загальної середньої…
11:00 -
10:40До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі «Варто РОБИти СВОЄ 2.0». Вони можуть отримати від 600…
10:40 -
09:46Спека в Черкасах зростає до 37°: без опадів і з пекучим сонцем
У Черкаській області зберігається спекотна погода без опадів. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. Станом на 8 ранку температура повітря в регіоні…
09:46 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно підписав новий санкційний пакет – і це особливі санкції, які б'ють по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Санкції…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 7 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 027 540 (+1 100) осіб; танків ‒ 10 995 (+3);…
08:45 -
09:32Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 липня
Під час останніх тривог оборонці збили в небі над областю три ворожі БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Травмованих немає, - додав…
09:32