СБУ викрила адміністратора ТГ-групи, який намагався зірвати мобілізацію на Черкащині

На фото - працівники СБУ та затриманий

Кіберфахівці Служби безпеки блокували діяльність адміністратора Телеграм-каналу, який оприлюднював розташування Сил оборони у Черкаській області.

Фігурант організував схему зриву мобілізації в Уманському районі. Він адміністрував групу, в якій «зливав» координати роботи ТЦК, поширював локації блокпостів та маршрути переміщення мобільних груп військовослужбовців.

За даними слідства, 18-річний житель Уманського району інформував «ухилянтів» про роздачу повісток. Молодик створив окремий чат-бот, куди його підписники мали можливість надсилати інформацію про маршрути руху представників ТЦК.

Для конспірації в пабліку використовували так звані «кодовані слова» та позначки. Також адмін групи закликав свою аудиторію ховатися від призову та сприяти ухилянтам. Під час обшуку у зловмисника вилучено мобільний телефон та комп’ютерну техніку із доказами злочинних дій.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період).

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

За інформацією Управління СБ України у Черкаській області

Стрічка новин