Японський досвід: черкаські фахівці пройшли навчання з АРТ-терапії

На фото - Наталія Кравченко та учасники майстер-класу

Арт-терапія, каліграфія та діалог через творчість – черкаські психологи переймали японський досвід під час майстер-класу з психоемоційної підтримки. Відкрила захід перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. 

– У центрі нашої спільної роботи – впровадження ефективних підходів, заснованих на японському досвіді подолання криз, – зазначила вона. – Ми також враховуємо специфіку потреб українців. Плануємо й надалі розвивати цю співпрацю. Зокрема, створити навчальний курс з арт-терапії для фахівців із громад Черкащини.

На фото - проведення майстер-класу

На фото - учасники майстер-класу

Майстер-клас провели в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». До навчання долучилися координатори українсько-японських проєктів Оксана Піскунова та Вадим Сидяченко. Вони поділилися досвідом реалізації спільних ініціатив і ознайомилися з практиками, які впроваджують на Черкащині.

Онлайн доєдналася голова Федерації психологів Японії Маріко Укійо. У прямому ефірі вона провела заняття з арт-терапії – методу, що дозволяє висловлювати почуття через малюнок.

– Арт-терапія – це як розмова з власними відчуттями, – пояснила Маріко Укійо. – Не стримуйте емоції, не думайте, як ви малюєте. Просто переносьте на папір те, що відчуваєте. Малюнок витягує негатив і відкриває шлях до самозцілення.

На фото - учасники майстер-класу

На фото - учасники майстер-класу

Під час практики учасники опановували японську каліграфію – писали тушшю ієрогліфи «перемога», «людина», «життя». Такі вправи застосовують у роботі з дітьми, дорослими, військовими й цивільними – для відновлення емоційної рівноваги.

Кілька майстер-класів з елементами японської каліграфії також провели для школярів Смілянського мистецького ліцею «Успіх».

Нагадаємо, на Черкащині пройшов День спільнодії.

Стрічка новин