В області триває цифровізація інфраструктури пасажирських перевезень

На фото - нарада, на якій обговорювали питання цифровізації інфраструктури пасажирських перевезень

Перевізники встановили вже 65 GPS-трекерів на 23 маршрутах. Переважно приміських. Про це інформують у відділі з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Черкаської ОВА.

Про впровадження системи GPS-моніторингу громадського транспорту у громадах області йшлось на онлайн-нараді за участі зацікавлених сторін. Ця ініціатива спрямована на впровадження сучасних цифрових інструментів у сферу пасажирських перевезень. 

Зокрема, до обговорення долучилися представники підрозділів, що відповідають за пасажирські перевезення в області. Заступник очільника області Сергій Свєрчков наголосив, що GPS-моніторинг – це практичний інструмент для зручності пасажирів і контролю за роботою транспорту.

Директор департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міськради Сергій Отрешко поділився досвідом обласного центру у впровадженні GPS-трекерів. Система дає змогу пасажирам бачити рух транспорту в реальному часі, а міській владі – контролювати виконання графіків. 

Перший заступник директора департаменту регіонального розвитку ОВА Василь Стеценко наголосив на потребі єдиної платформи для всіх маршрутів області. Це спростить користування сервісом для пасажирів. 

– Наразі 8 перевізників встановили 65 GPS-трекерів на 23 маршрутах, переважно приміських, – зауважив він. – Нові маршрути підключаються до системи поступово, залежно від їхньої активності та завантаженості. Перевагу надають маршрутам з більшим пасажиропотоком, тоді як менш завантажені маршрути в селах з проблемами інтернет-інфраструктури підключатимуть у другу чергу. 

Представник ТОВ «Дозор Україна» презентував платформу DozorCity як інструмент для для GPS-моніторингу, аналітики та інтеграції з системами  громад. 

Стрічка новин