Понад 15 млн грн на розвиток власної справи: черкащани залучають мікрогранти від держави

Садівництво, сфера краси, освіта, кафе та послуги. Черкащани активно розвивають власну справу. І допомагає їм у цьому держава. Цьогоріч 75 жителів області вже отримали від держави мікрогранти за проєктом є-Робота «Власна справа» на понад 15 млн грн.

Серед грантоотримувачів – захисники, внутрішньо переміщені особи, лікарі, спортсмени та ін. Сертифікати 38 із них вручив в обласному центрі зайнятості начальник ОВА Ігор Табурець.

– У бізнес-спільноті Черкащини – поповнення, – зауважив він. – Вітайте активних черкащан, які вирішили розпочати власну справу. Активні, цілеспрямовані, мотивовані. Дякую за сьогоднішню зустріч і презентацію проєктів, за нові старти. А також нашому Черкаському обласному центру зайнятості за роботу в цьому напрямі та наше партнерство.

Паралімпієць з Черкащини Роман Данилюк розповідає, що вирішив відкрити власну справу, коли почув про підтримку, яку надає для цього держава. Тепер разом з родиною готуються запустити власний бренд напівфабрикатів. На розвиток задуманого держава надала родині спортсмена грант у 250 тис. грн.

– Почув про програму, коли до нас, в МСК «Дніпро», завітали спеціалісти від центру зайнятості, – згадує паралімпієць. – Я відразу ж зацікавився, дослідив тему та вирішив скористатися нагодою. Зараз же готуємося до відкриття нашого магазину. Хочу своїм прикладом надихати наших хлопців-ветеранів, з якими разом тренуюся, щоб вони теж користувалися можливостями для розвитку та реалізації своїх ідей.

Ще однією родиною, яка завдяки коштам від держави відкрила успішну справу, є подружжя ветерана Олексія та Людмили Герасименків. Наразі у Чорнобаї вони мають суші-бар. Нині отримали грант на 500 тис. грн.

– Зараз наш заклад, який спеціалізується на виготовленні суші, – кращий у місті, – каже Олексій. – І ми не плануємо зупинятися у розвитку. На отримані кошти хочемо придбати обладнання, щоб наш сервіс та продукція були ще кращими.

Лікарка-ортодонт Ірина Ковіта отримала грант у 250 тис. на розширення власної практики. За ці кошти планує придбати високоточне обладнання. Обрала для цього черкаського виробника.

– Запит на ортодонтичні послуги зараз тільки збільшується, – відзначає лікарка. – Тож нам треба розширюватися, збільшувати якість і спектр послуг, які можемо надавати. Для цього нам необхідний спеціалізований мікроскоп. Його плануємо купити у нашого виробника. Адже ми маємо підтримувати один одного, замовляючи послуги чи товари, ставати патрнерами і бути один одному прикладом й підтримкою.

З початку дії програми на Черкащині скористалися можливостями програми «Власна справа» 655 грантерів. За словами директора обласного центру зайнятості Олександра Джура, чимало підприємців, які взяли участь у програмі, стали надалі діловими партнерами.

– Маємо чітку мету – економічна стійкість і розвиток, – наголосив очільник Черкащини Ігор Табурець. – Для нас в ОВА важливо, щоб підприємці області активно користувались інструментами підтримки, які нині пропонує держава. Започатковували та розвивали свої бізнеси, створювали нові робочі місця. Бо це про економіку, про підтримку наших ЗСУ.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин