Мінветеранів реалізує проєкт у межах Національної стратегії безбар’єрності
“Формула гідного повернення до цивільного життя” – ключовий проєкт Мінветеранів, що реалізується у межах Національної стратегії безбар’єрності.
Це не просто комплексний, наскрізний механізм підтримки наших Захисників і Захисниць, які віддали свої сили й здоров’я заради нашої країни. Це реальна система допомоги, що сприяє їхній адаптації та інтеграції у цивільне життя. Проєкт забезпечує доступ до ресурсів, необхідних для гідної самореалізації, професійного зростання та соціальної інтеграції ветеранів й ветеранок та їхніх сімей.
Згідно з дослідженнями Українського ветеранського фонду Мінветеранів найбільшим викликом для ветеранської спільноти є:
- підтримка фізичного та психологічного здоров’я;
- соціальна інтеграція та інклюзія;
- працевлаштування;
- доступ до правничої допомоги.
Для вирішення цих проблем Міністерство вже впроваджує низку ініціатив, сприяючи суспільній та громадянській безбарʼєрності. Зокрема, через реалізацію ветеранської політики за трьома напрямками.
Супровід і підтримка:
- вже понад 1 000 фахівців із супроводу ветеранів війни у громадах допомагають ветеранам та їхнім родинам у процесі повернення до цивільного життя, опрацьовано понад 40 000 звернень;
- у шести медичних закладах працюють “Простори турботи про ветеранів” для надання медичної та психологічної допомоги.
Економічна безбарєрність:
- Український ветеранський фонд Мінветеранів підтримав 1079 ветеранських бізнесів на суму 457 млн грн;
- у першому читанні ухвалено закон “Про ветеранське підприємництво”;
- для створення можливостей працевлаштування запроваджено Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів та ветеранок, які підтримало понад 43 компаній та бізнес лідери, а на платформа Robota.ua та Work.ua створені спеціальні job bords для ветеранів та ветеранок.
Цифрова екосистема:
- у застосунку Дія вже згенеровано понад 430 тисяч Посвідчень ветерана;
- скористались можливістю автоматичного оформлення понад 20 тисяч;
- запроваджено можливість оформлення статусу родини загиблих Захисників та Захисниць, статусу особи з інвалідністю внаслідок війни через Дію або ЦНАП;
- вперше запроваджено монетизацію пільг – ветерани й ветеранки отримують кошти на ветеранський спорт через Дію.
У 2025 році Мінветеранів планує:
- розширити мережу фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб;
- відкрити в закладах охорони здоров’я 50+ Просторів турботи про ветеранів війни;
- запустити єдину платформу для працевлаштування ветеранів та збільшити кількість працівників-ветеранів у компаніях щонайменше на 10%;
- впровадити повноцінну цифрову екосистему Дія Ветерана, яка стане універсальним помічником для Захисників і Захисниць.
З ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
За інформацією Міністерства у справах ветеранів України
-
16:31700 жінок та 100 ветеранів зможуть безоплатно здобути нову професію у 2025 році
Проєкт Reskilling Ukraine у партнерстві з Міністерством економіки України відкриває реєстрацію на безоплатні курси перекваліфікації для жінок та ветеранів. Цього року опанувати професію водійки вантажного…
16:31 -
15:51Діалог влади та бізнесу: підприємців запрошують на онлайн-зустріч
Представників локального бізнесу запрошують на онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Темою цього заходу стане організація цивільного…
15:51 -
15:06Черкаський параатлет здобув «золото» чемпіонату Європи
Параатлет Максим Коваль став чемпіоном Європи зі штовхання ядра. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. Чемпіонат Європи у приміщенні з пара…
15:06 -
14:55Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради З кворумом і важливими управлінськими рішеннями. Для нашої Черкащини. Депутати нарешті поставили крапку в історії з МСЕК. Вони підтримали проєкт, напрацьований у…
14:55 -
11:20На запит волонтерів: Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги
Кабінет Міністрів України підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами-юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може…
11:20 -
10:38Ще 350 млн євро на проєкти відновлення України
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба розповів про низку важливих рішень Уряду, які дозволяють пришвидшити реалізацію програм із…
10:38 -
09:54Уряд збільшив можливість бронювання працівників критичної комунальної інфраструктури
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє підприємствам, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури сектору системи життєзабезпечення, бронювати до 75% своїх працівників. Відсоток бронювання підвищується з…
09:54 -
09:24Як повідомити про відсутній зв’язок у Дії
Узастосунку Дія можна повідомити про відсутність мобільного зв’язку чи інтернету. Достатньо надати доступ до геолокації та обрати, які саме послуги не працюють. Повідомлення можна залишити…
09:24 -
09:01Загальні бойові втрати ворога станом на 2 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 918180 (+1410) осіб, танків ‒ 10515 (+10) од, бойових броньованих машин…
09:01 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Сьогодні було багато військових справ. Я провів Ставку. Ключове питання – комплектація наших бригад, забезпечення всім необхідним. Окремо ще говорив із міністром оборони…
08:55 -
17:02Ветеранський спорт: стартував другий етап програми підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали другий етап прийому заявок на участь у програмі «Ветеранський спорт». Ця ініціатива надає…
17:02 -
14:29Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми відновлення України III. За його результатами погоджено ще 14…
14:29