Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій

Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. 

Як зауважила заступниця начальника управління освіти і науки ОВА Оксана Сімушіна, більшість навчаються у школах. Крім того, 1890 дітей з-поміж ВПО відвідують заклади дошкільної освіти, 689 — навчаються у ВНЗ, 342 — у коледжах, 245 — у професійно-технічних закладах.

– Наше головне завдання — гарантувати кожній дитині, яка через війну втратила дім, право на безпечне та якісне навчання, – зазначила вона. –  Ми прагнемо створити умови, в яких діти зможуть адаптуватися, навчатися і розвиватися незалежно від того, звідки вони приїхали.

Посадовиця також розповіла про волонтерський проєкт «Надаємо руку допомоги», що діє на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. Його мета — підтримка педагогів із прифронтових регіонів, які не мають змоги підвищувати там кваліфікацію і готуватися до роботи в умовах Нової української школи. У цьому проєкті вже взяли участь 3560 освітян. 

 

Стрічка новин