Понад 20 млн українців отримали підтримку через фонд Світового банку URTF
Заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова та Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом співголовували на засіданні щодо результатів роботи Програми Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України (URTF), якою керує Світовий банк.
Під час зустрічі представники Мінфіну, проєктних команд Світового банку та 17 країн-донорів обговорили прогрес у реалізації Програми та стратегічні пріоритети подальшої роботи фонду в Україні.
Заступниця міністра фінансів подякувала Світовому банку та партнерам за підтримку України та зауважила, що URTF залишається критично важливим інструментом для України, який дозволяє Уряду оперативно залучати партнерське фінансування. А також запевнила донорів, що прозорість та підзвітність у впровадженні ініціатив, що фінансуються завдяки міжнародній співпраці є ключовим пріоритетом для України.
Як зауважила представниця Міністерства фінансів, попри те, що російська агресія проти України триває вже четвертий рік та продовжує завдавати серйозної шкоди, з допомогою Світового банку та партнерів Уряд України зміг продовжувати надавати основні послуги, забезпечувати надання медичної допомоги, підтримувати вразливі групи населення. А також забезпечувати освітній процес у прифронтових зонах, відновлювати пошкоджені в результаті російських обстрілів будинки, електропостачання та підтримувати фермерські господарства.
– Зокрема, надзвичайно важливою була підтримка Світового банку у сфері енергетики. За виділені кошти ми змогли отримати необхідні трансформатори та критично важливе обладнання для відновлення електропостачання. Це допомогло пройти нам складні періоди відключень влітку, восени та взимку минулого року, – наголосила Ольга Зикова.
Станом на кінець 2024 року URTF мобілізував 2 млрд доларів США донорських внесків, з яких 1,2 млрд доларів США було вже залучено. Це грантове фінансування також допомогло розблокувати 6,2 млрд доларів США додаткового фінансування для зусиль України з відновлення, відбудови та реформ.
На сьогодні проєкти, що підтримуються URTF, охопили 20 млн українців, серед яких:
• 87 000+ домогосподарств (а це близько 200 000 осіб) отримали компенсації на ремонт пошкоджених війною будинків (проєкт HOPE у житловому секторі);
• 3,5 млн відновили електропостачання, а 1,5 млн мешканців відновили тепло завдяки постачанню критично важливого обладнання (проєкт RePoWER в енергетиці);
• 6,3 млн осіб отримали послуги з охорони психічного здоров’я та медичні обстеження, 5,2 млн дітей були вакциновані, а 473 000 осіб пройшли реабілітацію (проєкт HEAL у сфері охорони здоров’я);
• 33 000 фермерів отримали доступ до пільгового фінансування (проєкт ARISE у сільському господарстві);
• 13 млн осіб вчасно отримали виплати соціальної допомоги (проєкт PEACE на підтримку спроможності України надавати державні послуги);
• 380 000 школярів скористалися покращеною освітою, а 12 000 дітей у віддалених районах отримали безкоштовний транспорт (проєкт LEARN в освіті).
Разом з тим, за словами заступниці Міністра фінансів, реалізація Програми Світового банку з відновлення, відбудови та реформ продовжує сприяти реформам в Україні, наближенню до вступу в ЄС та закладає фундамент для довгострокового зростання.
Зокрема, Світовий Банк відіграв вирішальну роль у підтримці реформ у системі управління публічними інвестиціями. Ця реформа є життєво важливою для відбудови, довгострокового розвитку країни та вступу України до ЄС, оскільки надасть змогу Уряду надавати пріоритет інвестиційним проєктам, які відповідають стандартам якості та екологічним стандартам, забезпечуючи ефективну мобілізацію державних та приватних ресурсів.
У свою чергу Світовий Банк зауважив, що Уряд України успішно реалізує всі проєкти та забезпечує необхідні результати.
За інформацією Міністерства фінансів України
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26