Мінсоцполітики: 64,8 млн грн добровільних страхових внесків сплатили українці за 2023-2024 роки
Майже 65 млн грн добровільних страхових внесків до Пенсійного фонду України сплатили українці з моменту запровадження такої можливості, а саме протягом 2023-2024 років. Нагадаємо, що у березні 2023 року українці отримали можливість сплачувати до Пенсійного фонду добровільні страхові внески і тим самим збільшити страховий стаж. Як результат, це дає можливість отримати більші пенсійні виплати при виході на пенсію.
Такі внески можна сплачувати як за себе, так і за інших осіб. Робити це легко і зручно, адже не потрібно відвідувати державні установи й укладати паперові договори, все можна зробити не виходячи з дому, онлайн.
Для кого інструмент може бути корисним?
Можливість відкрита для кожного.
Наприклад, багато хто з ФОП, які мають достатній дохід, сплачують мінімальний ЄСВ, і як наслідок при досягненні пенсійного віку стикаються з тим, що їх пенсія – дуже низька. Щоб забезпечити собі вищу пенсію при досягненні пенсійного віку, можна скористатися опцією сплати добровільних внесків.
Крім того, сплата добровільних страхових внесків – це також можливість «заробити на пенсію» тим, хто має неофіційний дохід. Адже необхідність заробляти на себе і на родину часто підштовхує людей до тимчасових і неофіційних заробітків без сплати ЄСВ, відповідно такий період роботи не зараховується до страхового стажу.
Нагадуємо: розмір пенсії напряму залежить від офіційного заробітку, точніше від того, який розмір єдиного внеску сплачується людиною протягом професійного життя.
Для того, щоб був зарахований один повний місяць страхового стажу, сума сплачених за цей місяць внесків має бути не менше, ніж мінімальний страховий внесок, тобто – 1760 грн. Якщо ж людина сплатить вдвічі більший внесок, то пенсія нараховуватиметься з подвійної мінімальної зарплати.
Для людей передпенсійного віку, які через війну втратили роботу і не можуть знайти нову, ця можливість також актуальна. Якщо до пенсії залишилось, наприклад, рік-два, допомогти забезпечити їм необхідний страховий стаж можуть близькі та рідні, сплачуючи хоча б мінімальні внески для зарахування стажу.
Те ж саме стосується українців, які виїхали за кордон. Вони часто не знають, що мають можливість сплачувати ЄСВ в пенсійну систему України. Через це втрачають можливість отримувати гідне пенсійне забезпечення в майбутньому. Однак, маючи дохід за кордоном, внески можна сплачувати в Україні, самостійно і дистанційно.
Оформити добровільні страхові внески можуть як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі, – старші 16 років.
Важливо: основними умовами добровільної участі є наявність інформації про особу, на користь якої надходить внесок, в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також те, що вона не є пенсіонером.
Тобто, добровільну участь може брати людина, яка хоча б раз працювала і за неї офіційно сплачувався ЄСВ, та у місяці сплати добровільних внесків – вона не була пенсіонером.
Сплачувати добровільні внески дозволяється незалежно від місцезнаходження.
Як скористатись сервісом?
Укласти в декілька кліків на веб-порталі електронних послуг ПФУ Договір про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі).
Для цього – авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA. На панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” обрати опцію “Договір на добровільну участь”. Далі опцію – “Бажаю сплачувати внески на себе”, необхідні поля форми при цьому заповнюються автоматично. Потім підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки. Натискаємо кнопку “Підписати та сплатити” – і сплачуємо.
Якщо ви бажаєте сплачувати внески за іншу людину, то, відповідно, необхідно буде внести її дані, в іншому – алгоритм той самий.
З якою періодичністю сплачувати добровільні внески та у якому розмірі, – ви вирішуєте самостійно, виходячи з побажань та власних фінансових можливостей.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10