Мінрозвитку провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів

Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою.

У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану безбар’єрності будівель і споруд, продовжуючи системну роботу для створення доступного середовища. Моніторинг було проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 537. Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою.

За підсумками цього року обстежено 93 тис. об’єктів, що є суттєвим зростанням порівняно з минулим роком, коли було перевірено близько 54 тисяч.

Загальні результати моніторингу показати, що 20 % об’єктів є безбар’єрними. Найкращий показник безбар’єрності мають заклади охорони здоров’я – 43% безбар’єрних, центри надання адміністративних послуг – 41 % безбар’єрних та банки – 36% безбар’єрних.

Важливу роль для комфортного пересування маломобільних груп населення відіграє міський простір. Відтак, загальні результати проведення моніторингу у розрізі визначення доступності вулиць, доріг, а також об’єктів благоустрою демонструють, що від загальної кількості досліджених об’єктів 22% є безбар’єрними, з яких вищими показниками наділені зупинки громадського транспорту – 28% та вулиці, що ведуть до лікарень – 25%. Щодо об’єктів благоустрою та пішохідних шляхів руху на центральних вулицях відповідно 22% та 16% безбар’єрних.

У підсумку Міністерством представлено рейтинг областей за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. До регіонів з вищим ступенем безбар’єрності віднесено Закарпатську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську, Миколаївську, Рівненську, Чернігівську, а також Харківську області.

Слідом за ними ступінь безбар’єрності демонструють відповідні показники Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області та місто Київ.

Такий масштабний моніторинг дає змогу отримати реальну картину про доступність середовища для всіх громадян, особливо для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Детальніше з результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням:
/files/Monitoring_barrier_free_2024.pdf

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України

Стрічка новин