Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства, які працюють над вирішенням соціальних, екологічних або економічних проблем, сприяючи позитивним змінам у суспільстві та довкіллі.
– Підтримка підприємців — пріоритетний напрям роботи Мінцифри. У межах національного проєкту Дія.Бізнес, разом із партнерами ми створюємо можливості для бізнесу зростати та масштабуватися. Одна з них — Інвестиційний каталог імпакт-підприємств. Він об’єднує соціально відповідальний бізнес, який використовує інновації, щоб досягти сталого розвитку й розв’язати соціальні проблеми, та інвесторів, готових підтримати проєкти. Переконана, що такий підхід посилить підприємницьку екосистему й надасть змогу українським підприємцям розвивати економіку та покращувати життя громад, — зазначила Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
Каталог надає інвесторам детальний огляд імпакт-бізнесів, які працюють у ключових напрямках сталого розвитку, а саме:
- Соціальні підприємства: бізнеси, які розв’язують проблеми трудової та соціальної інтеграції вразливих груп, надають соціальні, освітні, медичні послуги.
- Зелені бізнеси: інновації у сфері відновлюваної енергії, перероблення відходів та скорочення вуглецевого сліду.
- Рішення для спільнот і громад: продукти та послуги, які роблять життя громадян безпечним і комфортним.
– Сьогодні 89,6% українських підприємств залучені до допомоги країни під час війни, зокрема 65,4% допомагають Збройним силам України. Такий рівень соціальної відповідальності бізнесу свідчить про готовність підприємців вирішувати не лише економічні, а й суспільні виклики. У цьому контексті каталог імпакт-підприємств на порталі Дія.Бізнес стає інструментом, що дозволяє інвесторам знаходити проєкти для інвестицій, а бізнесам — долучатися до каталогу, демонструючи свою соціальну та екологічну активність. Це важливий крок до створення нової моделі економіки, орієнтованої на сталий розвиток, — зазначив Андрій Ремізов, директор Офісу розвитку підприємництва та експорту.
Наразі у каталозі вже представлено близько 30 українських компаній. Вони розробляють біорозкладне пакування, переробляють кавову гущу, створюють міцелійну шкіру, випускають електромобілі для людей з інвалідністю тощо.
– Імпакт-інвестиції — це не просто модний тренд. Це спосіб створювати позитивні зміни, отримуючи при цьому фінансовий результат. Українські підприємці вже довели свою спроможність до змінотворення локально і готові масштабуватись, щоб ще більше сприяти відновленню української економіки. Цей каталог — провідник до таких інвестиційних можливостей. Крім того, він добре демонструє, наскільки важливою є взаємодія різнопланових організацій, що підтримують імпакт-підприємництво. Саме заради цієї синергії ми і запустили Альянс The Possible, — зазначає Анастасія Слепцова, співлідерка Альянсу The Possible.
Крім того, каталог вже має успішні кейси імпакт-підприємств, які залучили інвестиції та досягли результатів. Серед них:
- стартап, який розробив рішення для очищення води в громадах, постраждалих від війни
- соціальне підприємство, що забезпечує роботою людей з інвалідністю
- зелена компанія, яка виробляє будівельні матеріали з перероблених відходів
– Дослідження Глобального альянсу соціального підприємництва Фонду Шваба (січень 2024) показало, що у світі налічується близько 10 мільйонів соціальних підприємств, які генерують $2 трильйонів доходу та створюють понад 200 мільйонів робочих місць. У Великобританії третина таких бізнесів молодше трьох років, що свідчить про зростаючий інтерес до соціального підприємництва. В Україні цей тренд особливо помітний після початку повномасштабного вторгнення: кількість заявок на інкубаційні програми SILab Ukraine зросла з 70-100 до майже 300 у 2024 році. Діяльність соціальних підприємців та імпакт бізнесів є надважливою для відновлення та повоєнного розвитку України. Саме тому інвестування в такі бізнеси робить імпакт-інвесторів залученими до процесів сталого економічного та соціального розвитку країни, — зазначила Анна Гулевська-Черниш, співзасновниця SILab Ukraine.
Долучайтеся до каталогу, заповнивши форму за посиланням.
Для отримання контактів або консультації щодо конкретного бізнесу інвестори можуть звернутись до інвестиційного менеджера в The Possible, Марії Шмельової за електронною адресою Maria.Shmelova@civic.co.
– Українська модель імпакт-підприємництва є унікальною завдяки своїй адаптивності до надскладних умов, де бізнес і соціальний вплив стають невідʼємними. Ці підприємства вирішують критично важливі виклики — від підтримки громад, постраждалих від війни, до розвитку зеленої економіки. Український соціальний венчурний фонд вже підтримав 64 імпакт-компанії від початку повномасштабного вторгнення, і деякі з них успішно масштабуються на рівні громад, демонструючи новий спосіб мислення, орієнтований на відновлення економіки. Такі бізнеси є основою для сталого відновлення нашої країни та створюють можливості для інвесторів, які прагнуть поєднати фінансовий дохід із позитивним впливом на суспільство, — підкреслює Олена Калібаба, СЕО Українського соціального венчурного фонду.
За додатковою інформацією щодо каталогу звертайтеся до комунікаційного менеджера The Possible Ангеліни Аджийської за адресою: angelina.adzhyiska@civic.co.
Інвестиційний каталог імпакт-підприємств на порталі Дія.Бізнес створено за ініціативи альянсу організацій The Possible — Українського соціального венчурного фонду (USVF), Greencubator, Promprylad, SILab Ukraine за підтримки міжнародної організації Civic та Save The Children, Global Ventures та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24