Національний кешбек: 436 мільйонів гривень накопичили українці за грудень
За четвертий місяць дії програми українці накопичили 436 млн грн Національного кешбеку, що на 180 млн більше, ніж місяцем раніше. Виплата кешбеку за грудень та січень відбудеться наприкінці лютого 2025 року.
Це повʼязано з особливостями бюджетного процесу. Наразі активними користувачами програми є 4,5 млн громадян — вони вже активували в застосунку Дія картки для майбутніх виплат кешбеку.
Найактивнішими учасниками програми залишаються молоді люди віком до 45 років. Їхня частка на кінець грудня становила 57,4%. Користувачів середнього віку (від 45 до 60 років) — 22,4%, старшого віку (60+) — 20,2%. Серед них 62,3% — жінки, 37,7% — чоловіки.
24 грудня держава виплатила українцям 232 млн грн кешбеку за листопад. Кошти отримали 2 млн людей.
Щоб своєчасно отримувати кешбек, важливо активувати картку Національний кешбек у застосунку Дія. Для цього потрібно перейти до розділу Сервіси, обрати Національний кешбек і вибрати наявну картку для виплат кешбеку. Якщо картки ще немає, Дія запропонує відкрити її через застосунок одного з банків-партнерів. Перевіряти нарахування кешбеку можна в Дії.
Громадяни, які мають картку Національний кешбек, зможуть використати її також для отримання іншої допомоги від держави — «Зимової єПідтримки».
У програмі «Національний кешбек» беруть участь провідні національні торговельні мережі, аптеки, автозаправні станції, а також значна кількість регіональних мереж і окремих магазинів. Кількість виробників, що приєдналися до програми також зросла і наразі становить 1665. Кешбек доступний на 360 тисяч товарів українського виробництва.
До програми долучилися вже 17 банків: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, А-банк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, ПРАВЕКС БАНК, Кліринговий Дім, Радабанк, Райф, Креді Агріколь, ОТР Bank.
Як отримати кешбек?
Кешбек у розмірі 10% нараховується за покупки українських товарів, доданих виробниками до спеціального переліку та придбаних у магазинах-учасниках програми. Торговельні мережі маркують товари з кешбеком спеціальними позначками на полицях чи цінниках для зручності споживачів, а також розміщують наліпки на вході до магазинів, які повідомляють, що тут діє програма «Національний кешбек». Для перевірки, чи є кешбек на той чи інший товар, можна скористатися сканером штрихкодів у застосунку Дія.
На що можна витратити кошти?
На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв’язок, страхування тощо. Можна купити книги та іншу друковану продукцію, ліки, лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що продаються в торгових точках, зареєстрованих у програмі. Для зручності створено інтерактивні мапи аптек і книгарень. Також кешбек можна витратити на благодійність або задонатити на потреби ЗСУ.
Довідково:
Програма «Національний кешбек» реалізується Міністерством економіки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Національним банком, Кабінетом міністрів України, Державною податковою службою та іншими партнерами. Технологічну підтримку забезпечує міжнародна платіжна система Mastercard, а операційним партнером є Visa.
За інформацією Міністерства економіки України
-
15:21На Черкащині вшановують Василя Симоненка
Пам’ятні заходи з нагоди 90-річчя від дня народження Василя Симоненка відбулись в обласному центрі. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської…
15:21 -
15:05СБУ затримала інтернет-провокатора з Черкас, який вихваляв рашистів
Служба безпеки запобігла втечі за кордон прокремлівського провокатора, який майже два з половиною роки перебував у розшуку за виправдовування війни рф проти України та вихваляння…
15:05 -
15:05До уваги: на платформі Єдиного реєстру ОВД тривають технічні роботи
Відсьогодні розпочинаються термінові технічні роботи у функціонуванні Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА…
15:05 -
14:21Святкова розколяда в Легедзиному
Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» запрошує завершити різдвяно-новорічний цикл свят у Легедзиному. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Захід…
14:21 -
13:46Держава компенсувала підприємцям 320 млн грн за працевлаштування понад 15000 ВПО у 2024 році
320 млн грн виплатила держава роботодавцям у межах компенсаційної програми за працевлаштування понад 15 000 внутрішньо переміщених осіб у 2024 році. Про це повідомила заступниця…
13:46 -
12:54Хто отримає вчительську доплату у 2025 році?
З січня 2025 року вчителі щомісяця отримуватимуть доплату до зарплати в розмірі 1000 грн. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й…
12:54 -
10:13Як відновлювалась та розвивалась сфера зв’язку у 2024 році
Відновлення та розвиток сфери електронних комунікацій — один із пріоритетів Мінцифри. Вперше за часи Незалежності презентовано Стратегію розвитку сфери електронних комунікацій до 2030 року. Стратегія…
10:13 -
09:11Реформа МСЕК: гарячі лінії та інструменти для підтримки
Міністерство охорони здоров’я України забезпечує роботу гарячих ліній для підтримки громадян у межах реформи системи оцінювання повсякденного функціонування, яка замінює МСЕК. Отримати консультацію можна щоденно…
09:11 -
08:44Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні багато нарад. Міністерство оборони та Генштаб – усі пакети, які доступні, а також наші потреби. Предметно ми готуємося до «Рамштайну».…
08:44 -
08:42Загальні бойові втрати ворога станом на 8 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 801670 (+1660) осіб, танків ‒ 9714 (+4) од, бойових броньованих машин…
08:42 -
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 8 січня
Ніч на Черкащині минула з тривогою у понад три години. По ворожих повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомив начальник ОВА Ігор…
08:37 -
16:31У 2024 році обсяг ОВДП у власності фізосіб збільшився на майже 50%, юридичних осіб – на 28%
У 2024 році надходження до Державного бюджету України від облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом…
16:31