Фундація Олени Зеленської підсумувала результати роботи за рік
Упродовж цього року Фундація Олени Зеленської об’єднала зусилля міжнародних партнерів із понад 30 країн світу, повідомила перша леді України.
Це дало змогу продовжувати реалізацію проєктів у напрямах освіти, гуманітарної допомоги та охорони здоров’я.
Освіта
Девайси для навчання. Фундація передала понад 15 тис. пристроїв для дистанційної освіти українським школярам у 10 областях: Харківській, Запорізькій, Херсонській, Донецькій, Миколаївській, Луганській, Сумській, Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській.
Укриття. За рік Фундація відкрила й облаштувала для дітей три укриття: у двох ліцеях Кременчука та в гімназії Ніжина. Завдяки цьому до очного навчання повернулися сотні дітей. Іще вісім укриттів, зокрема в Одеській, Миколаївській та Дніпропетровській областях, перебувають на фінальній стадії відновлення.
Школи Супергероїв. Фундація профінансувала створення шести нових освітніх осередків для дітей, які перебувають на тривалому лікуванні. Цьогоріч простори запрацювали у Рівному, Одесі, Полтаві, Вінниці, Львові та Кривому Розі.
Відновлення стадіону в Гостомелі. Команда Фундації відбудувала центральний стадіон у Гостомелі. Це дало змогу відновити місце для ігор і тренувань для понад 6 тис. дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб.
«Індекс майбутнього». Фундація Олени Зеленської оприлюднила результати першого пілотного дослідження «Індекс майбутнього», яке ініціювала торік. Дослідження дає змогу комплексно оцінити рівень добробуту дітей в Україні під час війни та в майбутньому.
Відбудова дитячого творчо-спортивного центру в Бородянці. Фундація почала відновлення зруйнованого російськими окупантами дитячого творчо-спортивного центру в Бородянці для понад 2 тис. дітей. Упродовж року команда Фундації розробила проєктно-кошторисну документацію, провела тендерну процедуру на зведення об’єкта й почала підготовчі роботи з будівництва.
Гуманітарна допомога
Підтримка великих прийомних родин. Фундація надала гуманітарну допомогу ще 94 великим прийомним родинам, тобто кожній другій такій сім’ї в Україні.
Відпочинок для дітей українських героїв. Фундація підтримала дітей загиблих, полонених і зниклих безвісти військовослужбовців МВС і долучилася до фінансування їхнього двотижневого відпочинку в Австрії.
Відпочинок у таборі «Артек-Буковель». Фундація продовжила проєкт з оздоровлення дітей із великих прийомних родин у таборі «Артек-Буковель» та профінансувала шість літніх змін для 1500 дітей, зокрема з Харківської, Сумської, Полтавської, Київської, Одеської, Житомирської, Дніпропетровської, Черкаської областей.
Проєкт «Адреса дитинства». Цьогоріч Фундація завершила першу хвилю проєкту й спорудила для великих прийомних родин, які втратили житло через війну, 14 нових будинків. Проєкт охопив вісім областей: Харківську, Київську, Черкаську, Волинську, Івано-Франківську, Львівську, Житомирську та Закарпатську. Розпочалася друга хвиля проєкту – ключі від нового дому напередодні Різдва отримала ще одна родина.
Подарунки до Дня святого Миколая. З нагоди свята Фундація привітала дітей, які втратили через війну одного чи обох батьків, дітей військовополонених НГУ та дітей із вадами слуху. Серед святкових подарунків були пристрої для навчання та інтерактивний стіл. Крім того, всі 17 осередків Школи Супергероїв отримали від Фундації світлові столи для пісочної анімації та STEM-набори.
Різдвяна вистава у Софії Київській. На території Національного заповідника «Софія Київська» Фундація організувала різдвяну імерсивну виставу «Говорять ті, що слухали вічність» для дітей шкільного віку. За 10 днів безкоштовне шоу від режисерки-постановниці Олени Коляденко відвідають майже 4 тис. людей. Фундація також створила окремі групи для тисячі дітей, зокрема з прийомних і великих прийомних родин з Київщини та дітей, якими опікуються громадські організації.
Охорона здоров’я
Відбудова та оснащення ізюмської лікарні на Харківщині. Фундація збудувала нове приміщення для відділення фізичної реабілітації. Також вона укомплектувала новостворене відділення необхідним обладнанням, реабілітаційними тренажерами й меблями. На черзі – початок комплексної відбудови лікарні.
«Голосний кемп». Фундація підтримала ініціативу БФ «Голоси дітей» і профінансувала чотири літні та дві осінні зміни для 270 дітей із деокупованих і прифронтових територій.
Поповнення автопарку швидких. Упродовж року за підтримки міжнародних партнерів Фундація передала медикам 77 автомобілів швидкої допомоги. Більшу частину спецтранспорту отримала служба «екстренки» для порятунку людей на прифронтових територіях.
Гелікоптер для евакуації. Фундація підтримала ініціативу Donate to Evacuate від благодійних фондів KSE Foundation та DefDev і профінансувала модернізацію та оснащення сучасним обладнанням гелікоптера Mі-2 AM-1 для Головного управління розвідки МО України.
Модернізація бактеріологічної лабораторії. Фундація модернізувала бактеріологічну лабораторію в Центрі дитячої медицини Львова. Тепер там щороку зможуть якісно здійснювати діагностику для майже 20 тисяч пацієнтів з усієї України. Фундація провела у приміщенні бактеріологічної лабораторії капітальний ремонт і закупила необхідне медичне обладнання й меблі.
– Усіх цих результатів нам вдалося досягти за підтримки наших міжнародних партнерів. Саме завдяки їм цього року Фундація змогла реалізувати одразу декілька масштабних проєктів. У наших планах на наступний рік – продовжити розвивати їх і давати старт новим, – підсумувала Олена Зеленська.
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26