Зроблено в Україні: завдяки державній програмі в 2024 році економіка підсилилась на понад 88 млрд грн
За підсумками 2024 року очікується зростання ВВП України на 4%, із яких 0,64%, або більш як 88 млрд грн, – результат реалізації політики «Зроблено в Україні». Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.
– Із загального 4%-го зростання, реалізація політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» цьогоріч забезпечила 0,64%, або більш як 88 млрд грн – свідчать розрахунки Мінекономіки. Переробна промисловість увійшла у лідери за сплатою податків. За результатами трьох кварталів 2024 року на неї припадає 16,7% від загального збору до Зведеного бюджету України. А зростання сплати податків за перші 9 місяців склало 19,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – зауважила Юлія Свириденко.
Цього року Уряд зосередився на трьох ключових напрямах для збільшення частки переробної промисловості у ВВП: розвиток виробництва, залучення інвестицій у реальний сектор, сприяння несировинному експорту.
Формувати попит на українські товари з боку держави та громад допомагає політика локалізації у публічних закупівлях. З 1 січня 2025 року вимога частки місцевої складової зросте до 25%. Програма «Шкільний автобус» дозволила громадам закупити 1 000 автобусів за два роки, забезпечивши роботою працівників українських автобусних заводів і понад 200 підрядників.
Для бізнесу діють програми компенсацій 15% та 25% за купівлю української техніки. Вже майже 150 виробників скористались ними. Пільгова іпотека єОселя сприяє зростанню попиту на будівельні матеріали. Цього року її переорієнтували на первинний ринок нерухомості.
– Виробництво будматеріалів у першому півріччі 2024 року зросло на 37,1%, а частка іпотек на первинному ринку подвоїлась. Програма також сприяє детінізації економіки, – зазначила міністерка економіки. – У першому півріччі забудовники сплатили 1,6 млрд грн податків, що у 2,2 раза більше, ніж за аналогічний період торік.
Попит громадян на українські товари стимулює програма «Національний кешбек». За підрахунками Retail Association of Ukraine, у перші місяці її реалізації продажі певних продуктів зросли у кількості на 9,5%.
Залучати інвестиції в українську економіку допомагає програма стимулювання індустріальних парків. Цього року 15 індустріальних парків отримали близько 1 млрд грн підтримки на розвиток інфраструктури.
Цьогоріч Уряд також скоригував програму «Доступні кредити 5-7-9» сфокусувавши її на інвестиційні цілі та розвиток переробної промисловості. За рік частка таких кредитів зросла вдвічі — до 46%. А у прифронтових областях обсяг інвестиційних кредитів збільшився із 3 млрд до 25 млрд грн. Також тепер за кредитні кошти можна купувати енергетичне обладнання.
Бізнес активно користується грантами для переробних підприємств. За час дії програми видали понад 1 000 грантів на 5 млрд грн.
В Україні вперше запрацювала програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями. Підписані два договори на загальну суму понад €100 млн. Ще три проєкти на етапі оцінки, а кілька нових готуються до подачі. Загалом у 2024 до Мінекономіки на оцінку подались 6 проєктів.
Також доступні інструменти страхування воєнних ризиків, які впроваджують MIGA, DFC, ЄБРР, іноземні ЕКА та Експортно-кредитне агентство України.
Підтримці несировинного експорту, за словами Юлії Свириденко, у 2024 році сприяло оновлення угод про вільну торгівлю із Канадою та Великою Британією, продовження автономних торгових заходів з ЄС, звільнення від мит на українську сталь від США. А також інструменти від українського ЕКА, яке за 11 місяців підтримало на 7,22 млрд грн несировинного експорту. Це майже на 2 млрд грн більше порівняно з торішнім показником.
У 2025 році Уряд продовжить підтримувати програми політики «Зроблено в Україні», забезпечуючи їхнє фінансування в повному обсязі, щоб стимулювати виробництво товарів із доданою вартістю та розвиток економіки.
За інформацією Міністерства економіки України
-
16:55Діалог влади та бізнесу: в ОВА тривають діалогові зустрічі
Особливості реалізації трудового законодавства у воєнний період обговорили під час чергової онлайн-зустрічі представників влади та підприємництва. Вони проходять в межах діяльності комунікаційної платформи «Діалог влади…
16:55 -
14:41Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, триває на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 20 грудня…
14:41 -
14:05В області назвали ТОП спортсменів 2024 року з олімпійських і неолімпійських видів спорту
11 кращих спортсменів 2024 року з олімпійських та неолімпійських видів спорту визначили на Черкащині. Підбили підсумки спортивного року на асамблеї відділення НОК України у Черкаській…
14:05 -
13:20єОселя: як молоді отримати іпотеку з першим внеском від 10%?
Уряд оновив умови програми "єОселя". Українці до 26 років можуть платити вдвічі нижчий перший внесок. Які умови та як оформити іпотеку – дивіться у інфографіці.…
13:20 -
12:00Обдарованим дітям Черкащини призначили обласні стипендії
П’ять талановитих учнів області отримають стипендії начальника Черкаської обласної військової адміністрації. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки ОВА. Відповідне рішення ухвалили на засіданні…
12:00 -
11:47Черкаські рятувальники отримали статус оператора протимінної діяльності
Статус оператора протимінної діяльності отримали черкаські водолази-піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення. Про це інформують в ГУ ДСНС області. Відповідний документ видав орган із сертифікації “Центр протимінної…
11:47 -
11:42До кінця року погода на Черкащині нагадуватиме початок весни
У регіоні до кінця 2024 року утримається стабільно спокійна погода з середньодобовою температурою 0º, що тепліше клімату на 2-3º та більше відповідає початку березня. Про…
11:42 -
10:54На Черкащині визначили кращих інваспортсменів-2024
Підсумки спортивного року підбивають в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. Тут спільно з «Інваспорт Черкаси» назвали кращих інваспортсменів Черкащини 2024 року та…
10:54 -
10:01Сервіс бронювання відновлений та знову доступний на порталі Дія
Керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони, можуть знову забронювати співробітників через портал Дія. Забронювати військовозобов’язаних можна за новими правилами, що…
10:01 -
09:45Новий серіал про гендерну рівність та соціальну інклюзію на Дія.Освіта
На Дія.Освіта з’явився новий освітній серіал «Гендерна рівність та соціальна інклюзія в комунікаціях». Він містить практичні поради відомих спікерів про те, як комунікувати з урахуванням…
09:45 -
09:45Кому насправді потрібно проходити повторний медичний огляд в новій системі оцінювання
Останніми днями в мережі поширюється недостовірна інформація про те, що з 1 січня люди з інвалідністю будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а замість…
09:45 -
09:41Фундація Олени Зеленської підсумувала результати роботи за рік
Упродовж цього року Фундація Олени Зеленської об’єднала зусилля міжнародних партнерів із понад 30 країн світу, повідомила перша леді України. Це дало змогу продовжувати реалізацію проєктів…
09:41