Уряд посилює стійкість держави як в центрі, так і на місцях, – Денис Шмигаль на Конгресі місцевих та регіональних влад
У своїй роботі Уряд приділяє значну увагу фінансовій та соціальній підтримці розвитку регіонів та громад в Україні, роблячи все можливе для їхньої стійкості та спроможності. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, 17 грудня.
За словами Глави Уряду, робота ведеться у восьми ключових напрямах, перший з яких — фінансова стійкість.
– Ресурс місцевих бюджетів у 2024 році — понад 285 млрд грн. Наступного року потенціал фінансової стійкості зросте до 328 млрд грн бюджетного ресурсу. Громади отримують від держави дотації та субвенції для виконання своїх функцій, – зазначив Денис Шмигаль.
Також Уряд продовжує працювати над програмою відновлення, яке насамперед відбувається в критично важливих кластерах: енергетика, житло, освіта, медицина, підкреслив прем’єр-міністр. Він додав, що єдиний портфель публічних інвестиційних проектів містить 787 позицій, і на 2025 рік передбачено фінансування програми у розмірі понад 224 млрд грн.
Діє програма єВідновлення, за якою вже погоджено виплати за пошкоджене майно на 8,4 млрд грн, а житлових сертифікатів видано на 19,5 млрд грн.
Важливим напрямком роботи, за словами Дениса Шмигаля, є оборона. Уряд цього року спрямував понад 37 млрд грн на створення і будівництво фортифікацій у третій лінії оборони.
– Роботи виконувалися та координувалися ОВА. В більшості вони успішно завершені. У разі потреби готові виділяти додаткові кошти, – наголосив прем’єр-міністр.
Він також зазначив, що за дорученням Президента України, для фінансування потреб бойових бригад залучаються кошти від частини ПДФО, кошти Міноборони, ресурси резервного фонду держбюджету.
Йде робота і по забезпеченню медичної галузі. Глава Уряду наголосив, що за час повномасштабної війни повністю або частково відновлено майже 950 медичних закладів. Докладаються всі зусилля, щоб кожен медзаклад мав надійне укриття та резервне живлення.
Освітня сфера також у пріоритетах роботи. За словами Дениса Шмигаля, понад 100 млрд грн державної освітньої субвенції надано громадам для оплати праці вчителів, ще 2 млрд грн — на харчування учнів початкових класів. На будівництво сучасних шкільних укриттів розподілено 7,5 млрд грн, а на закупівлю шкільних автобусів держава виділила громадам 1,2 млрд грн.
Значну увагу Кабінет Міністрів зосереджує на підготовці та проходженні осінньо-зимового періоду, зокрема, опалювального сезону. Денис Шмигаль підкреслив, що до тепла вчасно були підключені практично 100% об’єктів: житлові будинки, школи, дитсадки, лікарні.
– На випадок надзвичайних ситуацій створили 13,4 тис. пунктів незламності. 486 когенераційних установок та 296 блочно-модульних котелень надали партнери, і вони вже запускаються або запущені в роботу. Банки видають енергетичні кредити бізнесу та громадянам. За пів року обсяг кредитування склав близько 8,3 млрд грн, – зазначив прем’єр-міністр.
Сьомий напрям роботи з регіонами — це соціальна підтримка. Денис Шмигаль повідомив, що держава виконує свої зобов’язання перед громадянами, виплачуючи пенсії та надаючи житлові субсидії.
– Розгортається ініційована Президентом програма “Зимова єПідтримка”. Понад 4,4 млн українців вже отримали тисячу гривень через Дію і 500 тис. через Укрпошту, – зауважив Глава Уряду.
Ще одним вектором діяльності є підтримка бізнесу. За словами прем’єр-міністра, ефективність демонструє політика “Зроблено в Україні”, і за два роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих місць.
– Цього року 1,4 млрд грн грантових коштів отримали підприємці для розвитку переробки. Понад 477 млн грн грантів виплатили агровиробникам, які розвивають садівництво і тепличне господарство, – підкреслив Денис Шмигаль і додав, що у 2025 році програми “Зроблено в Україні” будуть профінансовані щонайменше на 36 млрд грн.
– Таким чином, Уряд посилює стійкість держави як в центрі, так і на місцях, – резюмував Прем’єр-міністр.
За інформацією Урядового порталу
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24