Medevac: постраждалих від війни українців евакуюють на безоплатне лікування за кордон

В Україні стартувала програма медичної евакуації MedevacМіністерство охорони здоровʼя України в межах програми медичної евакуації Medevac організувало чергові відправлення постраждалих українців на лікування за кордон. Основні країни, які прийняли пацієнтів, – Німеччина, Латвія, Польща, Нідерланди та Норвегія.

Програма медичної евакуації є важливою складовою підтримки українців, які постраждали внаслідок війни. Вона дозволяє нашим громадянам безоплатно отримувати спеціалізоване лікування у провідних клініках Європи і водночас зменшує навантаження на систему охорони здоров’я України. Медична евакуація здійснюється майже щотижня у співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Єврокомісії, ВООЗ та інших міжнародних партнерів.

До закордонних клінік направляють дітей та дорослих, що постраждали від обстрілів, пацієнтів з новоутвореннями, рідкісними хворобами та військових. Пріоритетність – це стани, які потребують оперативного лікування внаслідок обстрілів, поранень, а також ускладнення таких станів.

Загалом завдяки співпраці вже евакуйовано понад 5700 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, та пацієнти з онко. Також серед евакуйованих є близько 750 дітей з онкологічними захворюваннями.

Скеровувати пацієнта на лікування за межами України може лікар, який визначає відповідність критеріям і оформляє необхідну документацію. Серед документів: виписка з медичної карти (форма №027/о), дві згоди на обробку персональних даних, а для військових — висновок про необхідність лікування за кордоном, оформлений лікарем або медичним директором шпиталю.

Наразі для подання заявки на медичну евакуацію є кілька варіантів:

Тривалість лікування є індивідуальною та залежить від стану здоровʼя, динаміки відновлення, прогресу лікування тощо. Детальнішу інформацію про особливості надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна знайти тут.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Стрічка новин