Понад 11 тисяч захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування
Захисники і захисниці можуть отримати стоматологічну допомогу безоплатно за пілотним проєктом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, який реалізують Національна служба здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я. Проєкт включає дві послуги: лікування зубів та протезування.
З початку пілотного проєкту послугою з лікування вже скористалися 8398 захисників та захисниць, з зубопротезування – 4465. НСЗУ сплатила майже 30 млн грн за надання послуги з зубопротезування та більше 12 млн грн – за послуги зуболікування.
Скористатися стоматологічними послугами в межах пілотного проєкту можуть:
– учасники бойових дій;
– ветерани війни;
– особи з інвалідністю внаслідок війни;
– військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.
Гранична вартість послуг із зуболікування не може перевищувати 24 952 грн, із зубопротезування – 14 984 грн.
Як отримати послугу з зуболікування:
– Отримати направлення від лікаря-стоматолога;
– Звернутися до медзакладу, який має договір із НСЗУ;
– Заповнити заяву та надати копії документів з пред’явленням оригіналів.
Які документи потрібні: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).
Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.
Важливо! Захисники та захисниці мають право скористатися послугами зубопротезування та зуболікування будь-де, незалежно від місця проживання, перебування чи прописки. Скористатися кожною послугою можна один раз протягом року в межах граничної суми.
Послуги із зубопротезування та зубопротезування покриваються як дві окремі послуги в межах пілотного проєкту. Пацієнт може безоплатно отримати як послуги із лікування зубів, так і протезування, залежно від потреб:
– Стоматологічне обстеження та оцінку стану здоров’я ротової порожнини.
– Проведення інструментальних досліджень (рентгенографія, ортопантомографія тощо).
– Лікування карієсу та його ускладнень.
– Лікування травм зубів та їх опорного апарату.
– Відновлення анатомічної форми зубів, включаючи встановлення стоматологічного штифта.
– Хірургічне та нехірургічне видалення зубів.
– Підготовка ротової порожнини до протезування (без урахування лікувальних процедур).
– Встановлення зубних протезів (незнімних металокерамічних, повних/часткових знімних нейлонових/акрилових, частково знімних бюгельних).
– Виготовлення протезів (відбитки, прикус, вибір матеріалу, дизайн, фрезерування/моделювання).
– Фіксація протезів (припасування, контроль, корекція, полірування).
– Знеболення на всіх етапах.
– Невідкладна медична допомога.
– Направлення на спеціалізовану допомогу та інші медичні послуги.
З повним переліком послуг, можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам” / “Безоплатне зубопротезування та -лікування для захисників та захисниць”: https://cutt.ly/yeG5Xr4u.
Знайти найближчий до вас медичний заклад, який бере участь у проєкті, можна на аналітичній панелі (дашборді) з онлайн-мапою «Надавачі медичних послуг за напрямом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”». У полі фільтрів зліва оберіть область, населений пункт. Також ви можете одразу обрати стоматологічний заклад. В полі “Пакет / Напрям” оберіть необхідну послугу: “Протезування зубів” або “Лікування зубів”.
Також дізнатися, який заклад надає послуги безоплатно, можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
За інформацією НСЗУ
-
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14 -
11:53Платники податків Черкащини перерахували 858 млн грн військового збору
За 10 місяців 2024 року жителі Черкаської області спрямували до державного бюджету 858,4 млн грн військового збору. Про це повідомляє ГУ ДПС у Черкаській області.…
11:53 -
11:49Від початку року українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання
Держава виділила на це 260 мільйонів гривень, повідомляє Урядовий портал. Найбільш затребувані професії, які громадяни опановують за ваучерами, — медсестринство, психологія, дошкільна освіта, медицина, кухар, водій, тракторист…
11:49 -
10:59Мінсоцполітики: В Україні запроваджується Система обліку немайнової шкоди українцям, завданої війною
Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії російської федерації проти України". Ця законодавча…
10:59 -
09:47Президент ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності
У День Гідності та Свободи Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Революції Гідності. Глава держави встановив лампадку до хреста на…
09:47 -
09:10Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни
Уряд виділив додатково понад 4,1 млрд грн на компенсацію для придбання житла ветеранам війни у 2024 році. Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України…
09:10