У пріоритеті влади — підтримка родин військовополонених
У У Києві відбулася зустріч представників влади з сім’ями військовополонених. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника Офісу Президента Ірини Верещук.
На зустрічі обговорили питання щодо:
• взаємодії державних органів з питань повернення військовополонених;
• роботи алгоритмів взаємодії реєстрів МВС і НІБ;
• комунікації органів державної влади з родинами осіб, які перебувають у полоні держави-агресора;
• роботи МКЧХ, зокрема відвідування місць утримання військовополонених;
• формування списків полонених на обмін;
• пільгового забезпечення родин осіб, які перебувають у полоні держави-агресора;
• реабілітації осіб, які повернулися з полону тощо.
На запитання родичів захисників відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених при СБУ, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міноборони, Генштабу, ЗСУ, МВС, Національного інформаційного бюро (НІБ), Мінреінтеграції, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, а також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та інші.
Під час обговорення питань нагадали, що при Мінреінтеграції продовжує працювати Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб.
Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону.
Також міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні.
Наголошуємо: інформацію щодо потрапляння людини в полон до ворога необхідно повідомляти виключно до уповноважених державних органів.
Зокрема, відповідні дані можна передати Національному інформаційному бюро при Мінреінтеграції за номером 1648 (для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 287-81-65), або написати на електронну пошту: info@nib.gov.ua або заповнивши онлайн-форму на сайті НІБ.
За інформацією Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24