Про перспективи відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану
Захід зібрав близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків. Міністерство розвитку громад та територій представляв заступник міністра Сергій Деркач.
Віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури — це стратегічне завдання.
“Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план”, – наголосив Олексій Кулеба.
На початку заходу Мері Елізабет Медден, економічний радник Посольства США в Україні, відзначила важливість підтримки України у зусиллях щодо відновлення цивільної авіації та готовність Сполучених Штатів Америки забезпечити експертну та технічну допомогу.
Під час конференції заступник міністра Сергій Деркач презентував покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору. Оцінку ризиків для цивільної авіації було підготовлено Державної авіаційною службою, документ презентував перший заступник голови Сергій Коршук. Про особливості забезпечення безпеки аеронавігації та готовність аеронавігаційної системи доповідав директор Украероруху Андрій Ярмак. Окрім цього, про готовність аеропортів розповіли генеральний директор міжнародного аеропорту “Бориспіль” Олексій Дубревський та генеральний директор міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького Тетяна Романовська.
Механізми координації цивільної та військової авіації були презентовані Олегом Захарчуком, заступником командира Повітряного командування «Центр» з авіації – начальником авіації.
До експертного обговорення долучились також Польське агентство аеронавігаційних послуг, авіакомпанії AirBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Skyline Express, SprintAir, Supernova Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air, компанії AerCap, Boeing, Marsh McLennan, Deloitte Ukraine та інші.
За інформацією Урядового порталу
-
13:46На Черкащині зростає захворюваність на ГРВІ та COVID-19
В області фіксують зростання захворюваності на вірусні захворювання. Так, з 21 по 27 жовтня зафіксовано 4 613 випадків ГРВІ, включно з COVID-19. Серед них 61,8%…
13:46 -
12:13«Мапу доступності» закладів охорони здоров’я розробили на Черкащині
Доступність та інклюзія. Рівень безбар’єрності медичних закладів області тепер можна дізнатися через «Мапу доступності». Цей онлайн-інструмент представили на засіданні робочої групи з розробки та моніторингу…
12:13 -
11:59Субсидії та «Доступні ліки: Уряд готує пакет зимової підтримки родин
Комплексний пакет зимової підтримки готує держава. Він складається із трьох соціальних програм. До нього входять єПідтримка, субсидії та розширена програма «Доступні ліки». Про це розповів…
11:59 -
11:50Конкурс на здобуття премії імені М.В. Гоголя
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М.В. Гоголя 2025 року. Премія імені М.В. Гоголя присуджується щорічно…
11:50 -
09:40Як ветеранам отримати державну підтримку для старту свого бізнесу?
Українські ветерани можуть отримати державну підтримку для старту або розвитку свого бізнесу. Це суми від 250 тис. до 8 млн грн, залежно від умов програми.…
09:40 -
09:35За версією TIME: Дія — серед найкращих винаходів 2024 року
Дія увійшла до списку найкращих винаходів 2024 року, за версією журналу TIME. Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації України. Сьогодні Дія — це один із…
09:35 -
09:32Загальні бойові втрати противника станом на 31 жовтня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 31.10.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 694950 (+1310) осіб, танків ‒ 9156 (+19) од, бойових броньованих машин …
09:32 -
09:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Завершив візит до наших друзів із Північної Європи – був уже четвертий саміт Україна – держави-нордики. Ісландія, Данія, Норвегія, Фінляндія, Швеція.…
09:22 -
08:43Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 31 жовтня
Доба в області почалась із затяжної тривоги через чергові ворожі атаки. За попередніми даними, наші оборонці знищили 3 "шахеди" в небі над Черкащиною. Про це…
08:43 -
18:15Голос громад: На Черкащині міські ради продовжують підтримувати План перемоги
Сьогодні на Черкащині ще низка міських рад підтримала План перемоги, представлений Президентом України Володимиром Зеленським. Кам'янська міська рада Сьогодні на 72-й позачерговій сесії Кам’янської міської…
18:15 -
17:37«Акцентуємось на профтехосвіті на Черкащині», – Ігор Табурець
Робітничі професії стають усе запитанішими серед роботодавців Черкащини. Їхня популярність зростає і серед здобувачів освіти. Про це в деталях очільник області Ігор Табурець поспілкувався з…
17:37 -
17:22700 закладів середньої освіти отримають грошову допомогу на підготовку до зими
З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).…
17:22