ВетеранPRO: на Черкащині працюють над розширенням мережі ветеранських просторів
Підтримка та супровід у кожній громаді. На Черкащині працюють над розширенням мережі ветеранських просторів. У планах – відкриття таких осередків у всіх громадах області. Про вже зроблене та плани на найближчий час ішлося на розширеній нараді під головуванням першої заступниці очільника області Наталії Кравченко з представниками територіальних громад Уманського району.
На Уманщині вже створено ветеранські простори в 5 громадах із 12. Зокрема, в Маньківській, Ладижинській, Уманській, Жашківській і Христинівській.
– Ми маємо очолити процес підтримки та повернення до цивільного життя наших ветеранів, а не наздоганяти, – наголосила Наталія Кравченко. – Саме тому нам важливо вже зараз вибудувати повноцінну систему ветеранської підтримки, яка починається із громад. Тож усі можливі послуги мають бути доступною на місцях. Про них повинні знати всі, хто їх потребує. Це питання не дозволяє нам жодної байдужості чи відтермінування, адже працювати треба вже зараз з тими, хто повертається, тими, хто чекає своїх рідних.
Щоб вибудувати чітку систему ветеранського супроводу, на Черкащині створюють мережу ветеранських просторів. Тут можна буде отримати юридичні консультації, психологічну підтримку, соціальний супровід та ін.
– У кожній громаді області мають передбачити та ввести в штат посаду фахівця, який буде опікуватися ветеранською політикою, координуватиме цю діяльність та співпрацюватиме з нашими захисниками, їхніми родинами, рідними загиблих оборонців чи зниклих безвісти, – додала Наталія Кравченко. – Крім того, у простори, які зараз створюємо, необхідно знайти спеціаліста із супроводу ветерана. Це – важлива посада, адже він буде провідником між державою та нашими захисниками, які повертаються. Важливо, щоб система, яку зараз вибудовуємо, працювала.
Уманщина вже має позитивні приклади закладів, які плідно працюють із ветеранами та членами їхніх родин. Їх відвідала перша заступниця очільника області опісля наради. Зокрема, вона ознайомилася із роботою Центру ветеранського розвитку, який діє на базі одного з університетів, та реабілітаційного комплексу «Гармонія».
Відзначимо, аналогічна наради вже відбулися у Звенигородському та Золотоніському районах.
Нагадаємо, в області працює сайт для ветеранів та членів їхніх родин “Черкаський вимір”. Тут розміщена вся актуальна інформація, яка допоможе з оформленням пільг, отриманням грантів, грошових виплат, юридичні питання та ін.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15