У жовтні в Україні розпочнеться фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2024
Із 1 по 31 жовтня відбудеться український етап найбільшого у світі фотоконкурсу об’єктів української нерухомої культурної спадщини для Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки». Мета конкурсу, який цього року пройде втринадцяте, зібрати під вільною ліцензією фото українських пам’яток — культових споруд, замків, архітектурних ансамблів, історичних будівель тощо.
Журі конкурсу визначить 10 найкращих фото пам’яток із усіх поданих, що будуть представляти Україну та її культурну спадщину на міжнародному етапі «Вікі любить пам’ятки». Тут змагатимуться понад 50 країн світу.
Відтак, для участі потрібно перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії, створити або увійти у свій акаунт, знайти пам’ятку в конкурсних списках, після чого завантажити фото чи відео пам’ятки прямо з переліку, слідуючи за кроками Завантажувача.
Цього року у конкурсі рекордна кількість спеціальних номінацій — дев’ять.
Уперше представлено спеціальну номінацію «Польська спадщина». Також будуть спецномінації «Німецька спадщина», «Єврейська спадщина» (також включає караїмські пам’ятки), «Відео», «Фотоплівка», «Елементи екстер’єру», «Інтер’єри» та відзнака «Визначні місця Харкова».
Для документування злочинів росії щодо знищення культурної спадщини України цьогоріч вдруге відбудеться спецномінація «Війна руйнує пам’ятки».
«За роки існування конкурсу з 2012 року ми вже отримали понад 366 тисяч світлин більш ніж 40 тисяч пам’яток України. Однак залишаються неохопленими ще 61% пам’яток. Зараз, в умовах повномасштабного вторгнення росії, інтенсивних обстрілів і бойових дій уся українська культурна спадщина — під загрозою знищення. Тож запрошуємо людей, які подорожують Україною чи мають архівні фото пам’яток своїх міст чи сіл, подавати їх на конкурс, щоб зберегти їхні зображення у Вікіпедії та розповісти про них світові», — прокоментувала членкиня оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна» Ольга Мілянович.
У зв’язку з воєнним станом, для безпеки учасників та учасниць, а також національної безпеки, подавати можна лише фото, зроблені до 30 червня 2024 року включно. Винятком є спецномінація «Інтер’єри» — фото всередині пам’яток можуть бути зроблені будь-коли без обмежень за часом створення.
Контакти для додаткової інформації: wlm@wikimedia.org.ua
За інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15