ДСНС України в будь-яких обставинах завжди віддана місії рятувати життя – Президент
У День рятівника Президент Володимир Зеленський зустрівся з особовим складом Державної служби України з надзвичайних ситуацій, привітав зі святом і відзначив державними нагородами.
Він наголосив, що сьогодні професійне свято всіх, чия робота й покликання – берегти життя.
«Хоч би що відбувалося, ДСНС України завжди допомагає, і завжди – оперативно. Завжди віддано саме цій місії, найголовнішій,– рятувати життя», – зазначив Глава держави.
Президент оглянув зразки автомобільної та роботизованої техніки. Зокрема, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та голова ДСНС Андрій Даник доповіли про використання надводних дронів і роботизованих комплексів для знешкодження мін.
Володимир Зеленський повідомив, що за час повномасштабного російського вторгнення українські рятувальники понад 170 тис. разів виїжджали на місця обстрілів і ліквідували більш як 20 тис. пожеж, а сапери ДСНС знешкодили понад пів мільйона вибухонебезпечних предметів.
Унаслідок російської агресії загинули 97 працівників ДСНС, 395 були поранені, ще четверо перебувають у російському полоні.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, кого Україна втратила через війну.
Рідним загиблого Героя України, підполковника служби цивільного захисту Артема Костирі Президент вручив орден «Золота Зірка». Підполковник понад 70 разів брав участь у ліквідації наслідків російських обстрілів. Після деокупації Харківщини організував відновлення майже сотні пошкоджених пожежно-рятувальних підрозділів. Завдяки йому вдалося евакуювати понад 2400 людей. Артем Костиря загинув цьогоріч 13 липня під час ліквідації наслідків ворожого обстрілу, коли російські окупанти завдали повторного удару балістичною ракетою.
Глава держави також відзначив працівників ДСНС орденами «За мужність» ІІ і ІІІ ступенів та орденом Данила Галицького.
Крім того, у присутності Володимира Зеленського відбулося нагородження лауреатів Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року». Відзнаки отримали восьмеро українців та українок:
Щелепно-лицевий хірург «Охматдиту» Олег Голубченко. 8 липня цього року під час російського ракетного удару він проводив операцію. Медтехніка вийшла з ладу, але хірург знайшов альтернативні варіанти підтримки дихання та виніс дитину в укриття. Попри поранення допомагав рятувальникам і волонтерам розбирати завали лікарні.
Курсант Харківського національного університету внутрішніх справ Артем Макаров. Цьогоріч у квітні врятував восьмирічного хлопчика, якого намагалася втопити власна мати.
Поліцейський офіцер Новопільської громади Андрій Бібік. В одному із сіл помітив густий дим біля будинків. Горіла господарська будівля, вогонь міг поширитися на хати. Андрій Бібік урятував 13-річну дівчинку, немовля та двох собак.
Фахівець відділення персоналу ДСНС у Запорізькій області Юлія Оголіхіна. Під час відпочинку помітила в басейні дитину, яка тонула. Вона витягла дівчинку з води та надала першу медичну допомогу.
Військовослужбовець ЗСУ Андрій Лубенець. Важко поранений на війні, у вересні торік поблизу ставка почув крик 17-річного хлопця. Попри ушкоджену ногу Андрій доплив до нього та однією рукою штовхав 20 метрів. Патрульні поліцейські допомогли витягти хлопця з води та реанімувати.
Електромонтажник будівельного гіпермаркету Ігор Калашник. У травні цьогоріч після влучання російських авіабомб у гіпермаркет повністю знеструмив будівлю та допоміг евакуюватися чотирьом відвідувачам із задимленої зони. Крім того, витягнув із приміщення генераторні діжки з пальним, щоб запобігти новому вибуху.
Радіотелефоністка ДСНС Поліна Шолох. Перебуваючи на автомийці, почула крики жінки. Поряд із нею лежав хлопчик без ознак життя, якого дістали зі зливної ями. Поліна негайно розпочала серцево-легеневу реанімацію, і через кілька хвилин хлопчик дихав.
Вчитель фізкультури Олександр Жук. Біля озера почув крики про допомогу та побачив трьох дівчат у воді. Одна з них була вже без свідомості й тягнула подругу на дно. Олександр урятував двох із води, а третя дівчина змогла дістатися берега самостійно.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24