«Велика приватизація – 2024»: у ФДМУ презентують новий проєкт

Фонд державного майна України провів публічну презентацію проєкту «Велика приватизація — 2024», яка зібрала понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, дипломатичного корпусу та бізнесу. Захід став платформою для обговорення перспектив та значення великої приватизації для економічного розвитку України.

Успішний досвід малої приватизації, яка після відновлення у вересні 2022 року вже принесла понад 5 мільярдів гривень до державного бюджету, підтверджує ефективність цього механізму залучення інвестицій. Рівний доступ до торгів та прозорість процедур сприяли активній участі приватних інвесторів, що заклало міцний фундамент для наступного етапу — старту великої приватизації.

Серед ТОП-5 об’єктів, які будуть виставлені на торги цього року:

  • Готель «Україна»: 4-зірковий готель у самому серці столиці, стартова ціна — понад 1 млрд гривень. Аукціон відбудеться 18 вересня 2024 року.
  • АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»: Найбільше в Україні підприємство з видобування та збагачення титанових руд, стартова ціна — майже 3.9 млрд гривень. Аукціон призначено на 9 жовтня 2024 року.
  • ТОВ «Аерок»: Провідний виробник газобетонних виробів з виробничими потужностями у Київській та Львівській областях.
  • ТОВ «Демурінський ГЗК»: Гірничо-збагачувальне підприємство, що розробляє Вовчанське родовище титану та цирконію.
  • ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (ТРЦ «Ocean Plaza»): Один з найбільших торгово-розважальних центрів Києва.

«Велика приватизація відкриває можливості для нових інвестицій, необхідних для відбудови та модернізації нашої країни, — підкреслила Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко. — Це інструмент розвитку, спрямований на залучення ефективних власників, які закладуть фундамент для зростання економіки вже зараз, створять нові робочі місця і наповнюватимуть податками бюджет. Уряд системно працює над реформою ефективного управління держвласністю, зокрема, завдяки приватизації. За останні два роки ми передали Фонду держмайна понад 1200 підприємств, більшість із яких знайшли інвесторів».

Нагадаємо, що кошти від приватизації державних підприємств спрямовуються до державного бюджету України, а від продажу націоналізованих активів — у фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Захід організований ФДМУ в партнерстві з проєктом USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA).

Стрічка новин