Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився до діалогу очільник Черкащини Ігор Табурець.
На хакатоні передовсім ітиметься про основи бізнесу, громадські ініціативи, освітні проєкти, грантові можливості. Учасники також відкриватимуть для себе Черкащину та навчатимуться, щоб змінюватися та змінювати свої громади через власну справу.
– Наші ветерани та ветеранки, внутрішньо переміщені люди, як ми їх називаємо «наші нові жителі», – це рушійна сила змін, цінний людський капітал, – наголосив Ігор Табурець. – І нам важливо підтримати та стимулювати їхній потенціал, допомагати, де потрібно, інтегрувати в життя громад.
Для цього потрібні комплексні інструменти, додав посадовець. Одним із таких є інтеграція через роботу.
– Як показує наш досвід, це справді дієвий інструмент, – зауважив очільник області. – Разом із громадами, бізнесом, громадським сектором, нашими міжнародними партнерами напрацьовуємо такі інструменти інтеграції. На Черкащині вже маємо низку успішних ініціатив, які хочемо надалі примножувати.
Зокрема, це проєкт від Червоного Хреста в Україні «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування», безкоштовні навчальні курси для ветеранів від черкаської ІТ-компанії Ekreative, конкурс бізнес-ідей для підприємців у малих містах і селах «РОБИ СВОЄ» від фонду «МХП-Громаді».
Під час хакатону ділилися досвідом повернення до цивільного життя через роботу двоє ветеранів із Черкащини – Денис та Олександр. Вони – учасники «Школи грантової майстерності», яку на Черкащині втілили на базі Агенції регіонального розвитку. Тепер змагаються за гранти від ЄС на власну справу.
– Усі ці приклади – про співпрацю та результат, – підсумував Ігор Табурець. – Про відповідальне ставлення кожного, максимальну співпрацю на всіх рівнях, залучення партнерів. Викликів сьогодні дуже багато, але разом ми завжди можемо більше! Учасникам – успішної роботи!
Подібний хакатон уже відбувся на Львівщині. Організовують навчання у межах проєкту Євросоюзу громадські організації «Українські ветерани», «Смарт Медіа», «ЧАС ДІЇ» та інні партнери.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
13:50Старт «Великої приватизації – 2024»: топ – 5 об’єктів, які цьогоріч виставлять на торги
Фонд державного майна України презентував проєкт «Велика приватизація — 2024». Понад 150 представників уряду, парламенту, міжнародних організацій, бізнесу та дипломатичного корпусу обговорили перспективи та значення…
13:50 -
13:46Мінекономіки та Укрексімбанк уклали угоду щодо підтримки індустріальних парків
Сьогодні Міністерство економіки України та АТ «Укрексімбанк» офіційно підписали договір про співпрацю в рамках державної програми «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Відтепер, ініціатори створення індустріальних…
13:46 -
13:38Українські банки видали перші безвідсоткові кредити для фізосіб на підтримку енергетики
У перший день фактичної роботи державної програми безвідсоткового кредитування фізичних осіб — власників домогосподарств на придбання енергетичного обладнання, українські банки вже видали перші пільгові кредити…
13:38 -
10:10Платникам податків Черкащини за пів року відшкодували більше 700 млн грн податку на додану вартість
У січні-червні 2024 року платники Черкаської області отримали бюджетне відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в сумі 701,2 млн грн. У цілому протягом першого півріччя платники…
10:10 -
10:02Що для мене Україна? До Дня Незалежності стартував творчий конкурс
ІV Всеукраїнський творчий конкурс "Що для мене Україна?" до Дня Незалежності України стартував. До участі запрошують юних художників, співаків та волонтерів віком від 4 до…
10:02 -
09:37Марафон ідей і можливостей: на Черкащині триває хакатон для ветеранів і ВПО України
Об’єднані та заповзяті. В області молоді ветерани та внутрішньо переміщені особи з усієї України напрацьовують проєкти підтримки та самореалізації. Це відбувається на триденному хакатоні. Долучився…
09:37 -
09:19Загальні бойові втрати противника станом на 23 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 568980 (+1220) осіб,танків ‒ 8288 (+4) од,бойових броньованих машин ‒ 16000 (+20)…
09:19 -
09:14Звернення Президента
https://youtu.be/shaWJBGvUPg?si=7cgWoHJWPIb9murx Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Короткі підсумки цього дня. Наша команда готує ще чотири нові безпекові угоди для України. Вже найближчим часом ми розпочнемо…
09:14 -
08:49Перспективи приватизації в Україні: друге півріччя 2024 року
Друге півріччя 2024 року відкриває широкі можливості для інвесторів у різних секторах української економіки. Фонд державного майна України активно розширює перелік об'єктів приватизації, пропонуючи ринку…
08:49 -
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57