«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Долучився до обговорення очільник області Ігор Табурець.
Законодавчі зміни, реалізація меліоративної реформи і виконання другого етапу Стратегії зрошення та дренажу в Україні дали поштовх змінам в агросекторі. Зокрема і для того, щоб аграрії ставали стійкішими до погодних максимумів, як зараз.
– Черкащина має лідерські позиції за кількістю об’єднань водокористувачів, – зауважив очільник області Ігор Табурець. – Їх у нас 15 із 43, що створені в Україні. Нам вдалося збільшити кількість зрошуваних земель на Черкащині вже до 23 тис. га. Дякуємо за це нашим партнерам. Зокрема, Програмі USAID АГРО.
Утім, як наголосив очільник області, попри актуальність і високу затребуваність меліорації, аграрії відчувають певні труднощі в роботі. Ідеться, зокрема, про передання об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем в їхню власність.
– Не заговорювати, а реально діяти, не відкладати на потім чи для тривалого розгляду в роб групах, – переконаний Ігор Табурець. – Ось такі мають бути принципи взаємодії з аграріями. Ці питання озвучили на форумі, про них спілкувався із сільгоспвиробниками. Беру на особистий контроль комунікацію з профільними відомствами. Адже в агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх. Бо від цього залежить наша продовольча безпека.
Нагадаємо, у перший день ІІІ Меліоративного форуму в області продемонстрували успішні приклади застосування зрошувальних технологій. Зокрема, систему гідротехнічної меліорації, яку модернізують на Чигиринщині за допомогою субгранту від Програми USAID АГРО.
Загалом за цією Програмою USAID в Україні реалізують 18 проєктів із відновлення меліоративної інфраструктури ОВК в Одеській, Полтавській, Київській, Черкаській, Житомирській областях та на деокупованих територіях Харківщини, Миколаївщини та Херсонщини.
Відзначимо, на програму з підтримки реформи меліорації з держбюджету цього року спрямували 200 млн грн. Зокрема, аграрії можуть отримати компенсацію до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Розмір допомоги – до 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
12:12Кращого спортсмена листопада визначили на Черкащині
Кікбоксер Роман Щербатюк визнаний кращим спортсменом листопада-2024 на Черкащині. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. У листопаді 2024 року на звання…
12:12 -
12:06Синоптики попереджають про погіршення погодних умов
Найближчої доби активний південний циклон відійде за межі України. Проте, його атмосферні фронти збережуть на Черкащині нестійку погоду з мокрим снігом, подекуди з налипанням мокрого…
12:06 -
11:40Держбюджет-2025: Видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю збільшено на 300 млн грн порівняно з 2024 роком
Із загального обсягу видатків на соціальний захист населення, запланованих у державному бюджеті на 2025 рік у сумі майже 421 млрд грн, 6,7 млрд грн буде…
11:40 -
11:22Зимова єПідтримка: Українці почали отримувати кошти
10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а…
11:22 -
10:5712 послуг для військових, ветеранів та їхніх родин можна буде отримати в Дії
Уряд ухвалив постанову, яка спростить отримання державної підтримки для Захисників України. Військовослужбовці, ветерани та члени їхніх сімей зможуть отримати 12 різних послуг через єдину заяву…
10:57 -
09:30Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз у Запоріжжі триває рятувальна операція після російського ракетного удару. Балістика. По міській забудові. Вісімнадцять людей поранені, всім надається допомога. Але, на…
09:30 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 11 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 757340 (+1400) осіб,танків ‒ 9526 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19616 (+20)…
09:10 -
18:12«Діалог влади та бізнесу»: підприємців області запрошують на онлайн-зустріч
Зустрічі бізнесу та влади в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» тривають у Черкаській ОВА. На черговому заході учасники матимуть змогу обговорити переваги дуальної…
18:12 -
15:39На Черкащині територіальні громади налагоджують міжмуніципальне співробітництво
Ще один міжмуніципальний договір співробітництва уклали територіальні громади Черкащини. Він регламентує організацію підвезення учнів із Єрківської громади до Стебненської гімназії, яка розташована в межах Звенигородської…
15:39 -
15:26Запускаємо експериментальний проект, що дозволить військовослужбовцям скористатися новими послугами в Дії
Уряд продовжує цифровізацію послуг для військовослужбовців та їхніх рідних. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів. - Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси,…
15:26 -
14:39Компенсація за знищене житло: розпочато другий етап реалізації
У рамках проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію.…
14:39 -
13:58Роз’яснення банкам щодо умов участі в програмі Зимова єПідтримка
Міністерство економіки України направило банкам роз’яснення про недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних під час реалізації державних програм «Зимова єПідтримка» та «Національний кешбек». Щодо…
13:58