Черкащина приймає ІІІ Меліоративний форум
Як розвивати інфраструктуру зрошування, які інструменти для цього потрібно комбінувати, як залучати ресурси, зокрема і від міжнародних партнерів. Відповіді на ці питання озвучували на ІІІ Меліоративному форумі. Він нині триває на Черкащині.
Форум об’єднав представників органів державної влади та міжнародних організацій, організацій водокористувачів, аграріїв, виробників зрошувального обладнання. Триватиме він упродовж двох днів.
До обговорення теми долучився в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, очільник області Ігор Табурець, голова обласної ради Анатолій Підгорний.
– Як аграрна область маємо працювати за себе і за тих, хто не може цього робити через російських окупантів, – наголосив Ігор Табурець. – Наші аграрії щоразу демонструють свою міць. Спільно ми шукаємо ефективні рішення для подолання викликів часу. На прямому зв’язку з Мінагрополітики. Щоб мати стабільні врожаї, нам потрібно, серед іншого, розвивати інфраструктуру зрошування. Комбінувати всі доступні інструменти. Залучати ресурс, зокрема і міжнародних партнерів.
Учасникам форуму продемонстрували успішні приклади застосування меліоративних технологій в області. Зокрема, організація водокористувачів «ПЕРША» модернізує на Чигиринщині систему гідротехнічної меліорації за допомогою субгранту від Програми USAID АГРО.
– На фоні нинішніх температурних максимумів і засухи – справді порятунок урожаїв, – зауважив очільник області. – На сьогодні полив сільськогосподарських культур в області здійснюється на площі 23 тис. га. Черкащина є лідером в Україні за кількістю створених організацій водокористувачів: маємо вже 15 зареєстрованих. Реформа меліорації важлива для успішного розвитку агросектору.
Начальник ОВА додав, що в області надалі напрацьовуватимуть план дій задля підсилення напряму зрошення та меліорації в агросекторі регіону. Зокрема, із залученням партнерської підтримки від USAID.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
18:13Україна та Словенія уклали безпекову угоду
У Вудстоку Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія.…
18:13 -
18:11Черкащина приймає ІІІ Меліоративний форум
Як розвивати інфраструктуру зрошування, які інструменти для цього потрібно комбінувати, як залучати ресурси, зокрема і від міжнародних партнерів. Відповіді на ці питання озвучували на ІІІ…
18:11 -
16:01Оксана Компанієць про результати дослідження функціонування державної мови в освітньому процесі
Питання дотримання мовного законодавства у школах вивчено в межах всеукраїнського моніторингу. Зокрема, і на Черкащині. Про його результати розповіла начальниця обласного управління Державної служби якості…
16:01 -
15:51Уряд розширив перелік об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання
Через російський терор та аномальну спеку в Україні фіксується постійний дефіцит генераційних потужностей, тому «Укренерго» змушене вдаватися до вимкнень споживачів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис…
15:51 -
15:39Черкаські спортсмени готуються до участі у XVII літніх Паралімпійських іграх
Шестеро спортсменів Черкащини візьмуть участь у XVII літніх Паралімпійських іграх. Напередодні вони вибороли ліцензії. Зараз активно тренуються. Про це повідомив начальник регіонального центру з фізичної…
15:39 -
14:46У патрульній поліції розповіли про ситуацію з ДТП в області
Із початку року на Черкащині сталися 2218 дорожньо-транспортних пригод. Про це повідомив речник обласного управління патрульної поліції Олексій Драгун на брифінгу в медіацентрі ОВА. Серед…
14:46 -
13:55Олена Зеленська: Держава й суспільство мають втілювати безбар’єрність разом
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ. На засіданні також були…
13:55 -
13:19Ситуація в енергосистемі станом на 18 липня
Сьогодні, 18 липня, температура в більшості регіонів - вище +30°С. З 8:00 діють чотири черги у Центральному, Північному і Дніпровському регіонах. Негода залишила без світла…
13:19 -
12:42Долучайтеся до нової ініціативи для українських стартапів Open Data Accelerator
Open Data Accelerator — це тримісячна акселераційна програма для українських стартапів, які розробляють технологічні рішення на основі відкритих даних. Щонайменше 5 стартапів-переможців отримають фінансування із…
12:42 -
11:09Електронне бронювання військовозобовʼязаних: сервіс запрацював на порталі Дія
Один із найочікуваніших сервісів — електронне бронювання вже в Дії. Відтепер керівники критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони, можуть забронювати співробітників…
11:09 -
08:33Загальні бойові втрати противника станом на 18 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 18 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 563640 (+1130) осіб /…
08:33 -
07:31В Україні працюють над покращенням мобільного зв’язку під час відключень електроенергії
Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) видано рішення, спрямоване на покращення якості надання послуг мобільного зв'язку та доступу до мережі Інтернет в умовах планового,…
07:31