Найближчі 10 днів в області утримається спека

За попередніми прогностичними розрахунками, найближчі 10 днів антициклон продовжить «випробовувати» Черкащину спекою. Тропічні, навіть екваторіальні ночі 20-25º, вдень – сильна спека 35-39º. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Антициклон вже тиждень панує над Україною, зокрема Черкащиною, встановився по всій товщі тропосфери і навіть простежується в нижній стратосфері на висоті 10-12 км. Саме він перекрив шляхи свіжим вітрам та заблокував західні процеси, з якими пов’язані атлантичні циклони, а значить і дощі.

Через перегрівання земної поверхні в окремих районах можуть виникати потужні висхідні потоки, які провокуватимуть короткочасні грозові дощі.

Антициклон гарантує не тільки ясне небо, а й не дає можливості розсіюватися в атмосферу викидам автомобілів та промислових підприємств, що зумовлює накопичення шкідливих домішок в приземному шарі атмосфери.