Маємо активно працювати над зміною ставлення суспільства до психічного здоров’я
На цьому наголосила заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко-Трифонюк під час виступу на науковій конференції “Стрес-асоційовані розлади: запровадження світових практик діагностики та лікування”.
Вона зазначила, що посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) стосується не тільки ветеранів війни, але й багатьох цивільних осіб, які пережили травматичні події з початку повномасштабної війни: автомобільні аварії, травматичні пологи, інші екстремальні стресові ситуації тощо.
“Ці події можуть залишити глибокі сліди в психіці цивільних людей, призводячи до станів, коли звичайні справи стають непереборною перешкодою. Тому наше завдання — не тільки надавати необхідні послуги, але й активно працювати над зміною ставлення суспільства до психічного здоров’я. Розуміння, що ПТСР може виникнути внаслідок різних травматичних ситуацій, допомагає людям відчути спільноту та емпатію, замість відчуття ізоляції або сорому”, — наголосила Руслана Величко-Трифонюк.
За її словами, потрібно створити суспільство, де кожен, хто страждає від ПТСР, може відкрито говорити про свої переживання без страху бути осудженим. Суспільство, де підтримка доступна кожному і де ветерани відчувають вдячність та визнання за свій вклад, а не відчуття відчуженості.
У цьому напрямі Мінветеранів активно працює над постійним удосконаленням системи психологічної допомоги. Розроблена трирівнева система допомоги включає соціально-психологічну підтримку, професійну психологічну допомогу та комплексну медико-психологічну терапію.
Зокрема, значні зусилля Міністерство зосереджує на фінансуванні та розвитку програм, які забезпечують комплексну підтримку. Так, за програмою психологічної допомоги ветеранам війни, членам їхніх сімей та прирівняних до них осіб на 2024 рік передбачено фінансування на суму 160 млн грн.
“Ці кошти дозволяють нам підтримувати широкий спектр психологічних послуг, доступних у різних формах та форматах — від індивідуального і сімейного консультування до групових сесій, які можуть проводитися як наживо, так і дистанційно. Це гарантує, що кожен, хто потребує допомоги, може її отримати незалежно від свого місцеперебування чи особистих обставин”, — розповіла Руслана Величко-Трифонюк.
“Важливим є також нове цифрове рішення Мінветеранів — Реєстр суб’єктів, які надають психологічні послуги. Це значно спрощує процес знаходження кваліфікованих фахівців”, — додала заступниця Міністра.
Нагадаємо, що при Мінветеранів функціонує Реєстр постачальників послуг з психологічної реабілітації для ветеранів і членів їхніх сімей. До нього можуть бути включені спеціалізовані заклади будь-якої форми власності, в тому числі й фізичні особи-підприємці, які надають такі послуги.
За інформацією Міністерства у справах ветеранів України
-
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52 -
09:24Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям. Українці зможуть витратити отриману…
09:24 -
09:00Загальні бойові втрати ворога станом на 25 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 732350 (+1610) осіб,танків ‒ 9429 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19236 (+27)…
09:00 -
08:44Звернення Президента України
https://youtu.be/k2IjBrvgGeo?si=u5JiqB3Bu6q5nnAd Дорогі українці, українки! І всі наші партнери! Наприкінці тижня – тижня, коли Росія зробила ще один крок на розширення війни – ударила по Україні новою…
08:44 -
10:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 листопада
З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в області. У цей час наші захисники неба знищили два "шахеди". Про це повідомив начальник Черкаської ОВА…
10:02 -
17:48На Черкащині вшанували пам’ять жертв голодоморів
Пам'ять мільйонів українців, які загинули через голод, вшанували на Черкащині. Акція-реквієм відбулася біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій в обласному центрі. Про це…
17:48