Сім кроків підтримки захисникам, захисницям та їхнім родинам
У п’ятницю, 7 червня, у Вінниці пройшов Всеукраїнський діалог: громади-ветеранам 2024. Захід зібрав фахівців, які впроваджують ветеранські політики в Україні.
Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва сказала, що при розробці послуг для ветеранів та ветеранок, військових та їхніх родин, особливу увагу приділяли саме родинам, адже дуже часто на плечі рідних лягає тягар підтримки та допомоги члена родини, який у війську.
Коли Мінсоцполітики розробило систему підтримки захисників, захисниць та їх родин, було враховано різні етапи військової служби і того, які проблеми виникають, коли військовослужбовці повертаються до цивільного життя.
Міністерство сформувало дорожню карту, яка має сім елементів для підтримки захисників, захисниць та їхніх родин:
-
соціальні фахівці у ТЦК та СП, бо саме ці підрозділи дотичні до захисників та захисниць на всіх етапах служби;
-
соціальний супровід військовослужбовця та його сім’ї під час несення військової служби;
-
супровід соціальним працівником, психологом поранених бійців у лікарнях, госпіталях під час лікування, реабілітації, протезування;
-
забезпечення допоміжними засобами реабілітації;
-
допомога в професійній інтеграції та реінтеграції, соціальний супровід на робочому місці;
-
тижнева програма соціально-психологічного відновлення ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин;
-
надання соціальних послуг військовим та ветеранам та їх сім’ям за місцем проживання.
Заступниця міністра сказала, що робота над картою потреб захисників, захисниць та їхніх родин проходила у тісній співпраці з Міноборони та Генеральним штабом ЗСУ. Після оцінки ситуації, стало зрозуміло, що саме Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки найбільш дотичні до військових та їхніх родин на всіх етапах. Тому, і була запроваджена програма роботи соціальних працівників у ТЦК та СП.
“Соціальний фахівець у ТЦК та СП зможе визначити і відповісти на потреби військових і їхніх родин, використовуючи ресурси різних секторів. Вони мають мапу всіх сервісів, які підтримають захисника, захисницю, їхні родини. Створити зв’язку між секторами, щоб допомога була комплексна”, – зазначила Уляна Токарєва.
На думку заступниці, соціальний працівник має бути в кожному секторі, особливо в такі важкі часи, як зараз: “Хороший соціальний працівник – це людина, яка знає, як розв’язати будь-яке питання. Завжди кажу, якщо якась сфера не допрацьовує, це питання повернеться до соціальної сфери”.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51