«Єдине вікно» – комплексне розв’язання питань внутрішньо переміщених осіб

Це стало темою вчорашньої наради з питань працевлаштування ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Нині вже налагоджено співпрацю із понад 300 громадськими організаціями та благодійними фондами по всій Україні.

Було організовано збір та систематизовано інформацію про регіональні програми сприяння працевлаштуванню ВПО. Її розміщено на сайті й у соціальних мережах Державної служби зайнятості.

Наразі налічується 158 найбільш дієвих програм, у межах яких надають практичні послуги. Серед найбільш поширених – професійне навчання спільно з Державною службою зайнятості, грантова підтримка, працевлаштування тощо.

Формат «єдиного вікна» вільний, тобто кожен регіон визначає його індивідуально. Донеччина, наприклад, створила чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО», де зібрана та розподілена за напрямами вся необхідна інформація для внутрішніх переселенців.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України