Вікторія Шепіль про толерантну взаємодію із ветеранами та ветеранками
Екологічне ставлення, взаємодія та підтримка наших захисників і захисниць. Актуальні рекомендації зібрали в посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія». Презентувала цей довідник в області регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Посібник створили на основі рекомендацій «Довідника безбар’єрності». Ним послуговуються під час проведення заходів комунікаційному кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги».
– Як екологічно спілкуватися з ветеранами? Як висловити підтримку? Як виявити повагу та вдячність? Як взаємодіяти роботодавцю на робочому місці? – всі ці питання потребують відповіді і вони є у посібнику «Люди з досвідом війни. Гідність та взаємодія», – наголосила Вікторія Шепіль. – Ветерани не очікують, що ми розумітимемо, через що вони пройшли у боях та які випробування долають на шляху до цивільного життя. Навпаки, кажуть, вони йшли захищати країну, щоб якомога менше людей пройшли через весь біль війни. Тож найменше, що ми можемо зробити, – бути чуйними до наших захисників і захисниць. Вони будуть вдячні за емпатію та просту людяність.
У межах комунікаційної кампанії «Досвід ветеранів вартий поваги» проводять тренінги та воркшопи для надавачів послуг, фахівців із органів місцевого самоврядування, лікарів, фахівців соціальної сфери, фахівців ЦНАП та Пенсійного фонду.
– Наразі ми вже провели 15 заходів на обласному рівні, а впродовж лютого-березня каскадним методом організували 50 заходів у громадах для понад 2000 фахівців, які будуть використовувати здобуті знання в комунікації з ветеранами, – зауважила Вікторія Шепіль. – Ми розуміємо, що все більше людей, які нас захищали на передовій, повертатимуться до цивільного життя. І нам треба правильно та комфортно налагоджувати комунікацію.
Вона додала, що заходи та події – важливий елемент соціального життя для громадян. І вони мають бути організовані з урахування потреб усіх категорій.
– Організатори заходів – конференцій, виставок, будь-яких публічних зустрічей – дуже хочуть бачити серед своїх учасників людей із досвідом війни, – зауважила Вікторія Шепіль. – І ми вже зараз можемо напрацювати рішення, які подарують усім запрошеним комфорт. Такі рекомендації забрані у «Гайді безбар’єрних подій».
«Гайд безбар’єрних подій» уклали в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». При підготовці посібника послуговувалися матеріалами з «Довідника безбар’єрності» та Альбому безбар’єрних рішень. Представила на загал «Гайд» перша леді під час засідання Ради безбар’єрності.
Проект доступний у форматі книги, яку можна завантажити, та у форматі розділу «Довідника безбар’єрності». Його шукайте тут.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12