Молодь Черкащини створила пункт для зарядки гаджетів і систему обміну павербанків
Богдана вивчає фізику, математику та інформатику в Уманському державному педагогічному університеті ім. Павла Тичини. Поза навчанням Богдана цікавиться й розвитком своєї громади.Тож вирішила розвʼязати проблему “відсутності звʼязку” під час навчання в університеті. У навчальному закладі часто виникають проблеми з електрикою через обстріли, а після відновлення – мережа залишається нестабільною.
Для цього дівчина зібрала команду “Творці майбутнього” зі студентів свого університетуі подала заявку на участь у молодіжній програмі UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Там вона отримала менторську та фінансову підтримку своєї ініціативи.
Проєкт “Творців майбутнього” складається з кількох етапів: просвітницька діяльність щодо використання електроенергії і створення зарядних пунктів на базі університету. Також молодь розробила в навчальному закладі систему обміну павербанків.Щоб отримати павербанк на тимчасове використання,потрібно заповнити онлайн форму та прийти на зарядну станцію. Там волонтери видають прилади і приймають назад. Наразі такою послугою регулярно користується понад 40 студентів і викладачів.
“Ми ретельно обирали, які саме павербанки будуть найкращими для наших користувачів. Аналізували обʼєм батареї і кількість циклів повного заряджання.Нам важливо, щоб пристрої довго служили та були надійні в експлуатації”, – ділиться Богдана.
Команда обладнала окреме місце в читацькому залі університету зарядною станцією, а також сонячною панеллю. Усі пристрої повʼязані між собою, зокрема павербанки. Так, молодь демонструє студентам на практиці весь цикл створення та використання електроенергії. Також команда проводить інтерактивні заходи, де розповідає і показує, як встановлювати та користуватися сонячною панеллю, як використовувати її разом із зарядною станцією. Окрім того, організовуєвебінари, лекції та тренінги, де кожен охочий може представити своє дослідження, дізнатися більше про зелену енергію, використання вичерпних ресурсів і можливості встановлення відновлювальних джерел енергії. Загалом, до проєкту команди “Творці майбутнього” доєдналося близько 300 молодих людей.
Команда ставить перед собою глобальну ціль – зробити обмін павербанками доступним для всіх жителів Умані. Молодь вже розмірковує, де саме створити точки видачі приладів і як налаштувати цю послугу.Більше про діяльність команди можна дізнатися за посиланням.
Проєкт “Творці майбутнього” створений у межах програми UPSHIFT, що реалізується ГО “СКЦ Задзеркалля” за підтримки ЮНІСЕФ тауряду Японії.
За інформацією управління освіти і науки Черкаської ОВА
-
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12 -
09:09Загальні бойові втрати ворога станом на 13 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 760120 (+1390) осіб, танків ‒ 9537 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:09