Робота без бар’єрів: спрощуємо інтеграцію людей з інвалідністю в робочий колектив
98% українців вважають людей з інвалідністю повноправними членами суспільства, проте можливість знайти роботу для них оцінюють як низьку, згідно з Національним соціологічним дослідженням про сприйняття людей з інвалідністю в Україні. Про це інформують у Мінекономіки.
Щоб стимулювати підприємців наймати людей з інвалідністю, зробити для таких працівників робоче середовище безпечним і комфортним, сприяти їх інтеграції в колектив, Мінекономіки разом з партнерами серед неурядових організацій реалізують низку програм.
“Для усунення бар’єрів на робочому місці минулого року Мінекономіки запустило програму компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Підприємці можуть отримати від держави до 106 тис. грн за придбані для своїх працівників спеціальні меблі, обладнання, пристрої, щоб вони могли комфортно працювати. Майже дві сотні роботодавців вже цим скористались. В рамках ініціативи першої леді Олени Зеленської “Ти як?” разом з партнерами BetterMe запровадили програму для підвищення продуктивності праці. Понад пів тисячі компаній подали заявки на підключення до додатку, щоб їхні співробітники змогли ним користуватись для підтримки свого фізичного і ментального здоров’я. Вітаємо ініціативу партнерів щодо розширення можливостей застосунку”, – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
Щоб покращити культуру взаємодії з людьми з ампутованими кінцівками, українська компанія BetterMe у співпраці з Всеукраїнським сучасним центром протезування, реабілітації та реконструктивної хірургії для усіх, хто постраждав від війни Superhumans розробили навчальний курс “Спілкування без бар’єрів” у застосунку BetterMe: Mental Health.
Курс розроблений психологами для розвитку етичного спілкування у суспільстві та покликаний навчити екологічно виражати емоції, будувати діалог та опановувати навички управління власними почуттями у комунікації з людьми з ампутацією. У рамках курсу кожен зможе знайти відповідь на такі питання:
Як визначити, що нас бентежить та над чим варто працювати?
Як почати розмову, коли всі слова здаються недоречними?
Як перестати відчувати сором і провину перед людиною з інвалідністю?
Всі користувачі застосунку BetterMe: Mental Health можуть знайти цей курс на головному екрані або у розділі “Цікаве”.
Нагадаємо, BetterMe: Mental Health – застосунок для збалансованого та усвідомленого життя з індивідуальним щоденним планам, керованими медитаціями, вправами для дихання, афірмаціями, звуками для сну та цілодобовим доступом до спеціалістів із психічного здоров’я. З початку повномасштабної війни застосунок став безкоштовним для всіх українців, він доступний для завантаження на iOS та Android. На сьогодні застосунками BetterMe користуються близько 2 млн українців.
-
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51 -
08:48Звернення Президента України
https://youtu.be/zZ883xKAPhc?si=U73rBoNDK-I1eeRL Бажаю здоров’я, дорогі українці, українки! Сьогодні дві наші області – Чернігів, Сумщина. Стратегічний напрямок, кордон із Росією. Почав сьогодні день у Ягідному – днями…
08:48 -
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45