Видимі люди: в області представили безбар’єрний проект
10 історій у світлинах. На Черкащині презентували виставку фоторобіт «Час вийти на світло». Це – проект про людей із інвалідністю. На відкритті експозиції побувала перша заступниця очільника області Наталія Кравченко.
Такі виставки будуть представлені лише у трьох областях: на Черкащині, Івано-Франківщині та Тернопільщині. Втілила проект громадська спілка «Ліга Сильних» у партнерстві з «Укрзалізницею».
– Безбар’єрність можна розглядати у двох аспектах: фізичному та ментальному, – зауважила Наталія Кравченко. – І якщо фізичний – це розбудова доступного середовища для людей із інвалідністю, то ментальний – це особиста робота кожного над безбар’єрністю власного сприйняття, культурою мислення та ставлення до оточення. Адже ми всі однакові у прагненні до перемоги, до гідного життя та самореалізації. Вдячна організаторам за втілення цієї важливої ініціативи та учасникам проекту за мужність розповісти свої історії.
Про внутрішні упередження щодо себе та зміну ставлення людей навколо розповіла учасниця проекту з Черкащини Оксана Максимів. Коли дізналася про хворобу та те, що буде пересуватися на кріслі колісному, дівчина три роки не виходила з дому.
– Щаслива, що є організації, які дають можливість говорити про людей із інвалідністю, адже, на жаль, зараз такий час, що нас стає все більше, замовчувати і відкладати на потім цю тему – не на часі, – каже Оксана. – Адже ми так само хочемо спілкуватися, легко відвідувати громадські місця, подорожувати, переїздити з міста в місто.
Такі проекти важливі не тільки задля того, щоб робити людей із інвалідністю видимими, а й додавати впевненості тим, хто набув інвалідності.
– Життя продовжується, яке б воно не було, – переконана дівчина. – Треба вірити в себе, творити, реалізовувати свої таланти. У якийсь момент я готова була здатися, однак я познайомилася з тими людьми, які мені свого часу сказали: “Пора йти гуляти, весна прийшла”. І я їх послухала.
Оксана займається творчістю, малює, обожнює кераміку та акторство. Нещодавно долучилася до потужного безбар’єрного проекту, який втілили на Черкащині. Це – вистава “Після Перемоги”, який підготували у співпраці з обласним театром. Увесь акторський склад – люди з інвалідністю.
Додамо, що оглянути виставку можна в холі залізничного вокзалу впродовж наступних двох тижнів.
-
17:15В обласному драматичному театрі підбили підсумки сезону
204 зіграні вистави. 4 прем’єри. 40700 глядачів. 11 благодійних вистав. Черкаський обласний академічний музично-драматичний театр підсумував 92-ий театральний сезон. Подякував за культурну дипломатію колективу начальник…
17:15 -
14:32Ветеранський бізнес може безкоштовно розміщувати вакансії на Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X пропонує 3 місяці безкоштовного розміщення вакансій для бізнесу, заснованого ветеранами. Скориставшись цією можливістю, роботодавці можуть знайти кваліфікованих та мотивованих працівників.…
14:32 -
14:21За час повномасштабної війни 9601 жінка отримала статус УБД
Про це повідомив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”. “На сьогодні 9601 жінка отримала статус учасника бойових дій. Це за час повномасштабного…
14:21 -
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39 -
16:13Черкащани можуть позмагатися за премію Данила Нарбута
На Черкащині стартував прийом заявок на здобуття обласної премії Данила Нарбута. Про це інформують в управління культури та охорони культурної спадщини ОВА. Претенденти на здобуття…
16:13 -
16:11До 22 липня на Черкащині прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
Внаслідок відсутності ефективних дощів та тривалого періоду спеки, в природних екосистемах Черкащини з 28 червня утримується надзвичайний 5 клас пожежної небезпеки. Про це інформує Черкаський…
16:11