Кожен п’ятий державний сайт доступний для людей з інвалідністю
У 2023 році 22% проаналізованих сайтів органів влади мають достатній та високий рівень доступності для людей із інвалідністю.
Порівняно із 2021 роком цей показник зріс на 9%. Про це свідчать результати щорічного дослідження 100 держсайтів:
- 4% мають високий рівень базової доступності — на 1% більше, ніж у 2022 році;
- 18% — достатній рівень — на 1% більше, ніж у 2022 році та на 6%, ніж у 2021;
- 51% — середній — на 2% менше, ніж у 2022 році;
- 27% — низький рівень — так само, як і в 2022 і на 12% менше, ніж у 2021.
«Для Мінцифри важливо, щоб всі громадяни могли користуватися цифровими інструментами, які ми створюємо. Саме тому протягом декількох років за підтримки партнерів працюємо над тим, щоб стимулювати підвищення вебдоступності в Україні та держсекторі зокрема. Цьогорічні результати щодо зростання доступності сайтів свідчать, що наші рішення поступово дають результати. Втім, є значний потенціал для розвитку, тому продовжуємо роботу, щоб усі державні онлайн-ресурси у країні стали доступними для всіх громадян», — зазначила заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Валерія Ткач.
Високий рівень доступності мають портал Дія.Безбар’єрність, сайти Вінницької, Львівської та Харківської обласних державних адміністрацій. Найбільший прогрес у підвищенні базової доступності за рік продемонстрували сайти Вінницької, Львівської, Полтавської та Волинської обласних державних адміністрацій, Міністерства економіки України та Електронного кабінету особи з інвалідністю.
Цьогорічний аналіз показав, що найбільш поширеними на держсайтах є такі помилки:
- відсутність механізму для швидкого переходу до основного вмісту;
- низька контрастність тексту;
- відсутність видимого індикатора фокусу при навігації за допомогою клавіатури;
- відсутність тексту для гіперпосилань;
- наявність помилок у коді сторінки.
У 2023 році держсайти покращили виконання двох вимог вебдоступності щодо наявності текстових міток для полів форм та всіх кнопок. Загалом 23 сайти підвищили показник базової доступності за рік. Порівняно за 2 роки більшість сайтів покращили позиції за всіма критеріями оцінки.
Дослідження показало позитивний зв’язок: найбільше підвищили доступність сайти тих органів влади, чиї представники проходили спеціалізовані навчання.
Нагадаємо, в Україні діє державний стандарт із вебдоступності. З липня 2023 року він став обов’язковим для виконання органами виконавчої влади.
Дослідження реалізували UNDP в Україні за фінансування Уряду Японії в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах «Проєкту підтримки Дія» за підтримки Уряду Швеції.
-
17:44Молодь Черкащини: нові ідеї, співпраця та проєкти
Очільник області зустрівся з молодіжним активом Черкащини. На мотиваційному заході йшлося про співпрацю, волонтерство, ресурс на проєкти та можливості. Начальник ОВА наголосив на відкритості до…
17:44 -
17:17Перспективи побратимства: Ігор Табурець представив потенціал Черкащини сенаторам штату Орегон
Черкащина налагоджує зв’язки з американським штатом Орегон. Перспективи укладання угоди про побратимство обговорив очільник області Ігор Табурець із сенаторами штату. Крім того, начальник ОВА презентував…
17:17 -
16:11Як українцям створити прийомну сім’ю
Українці можуть взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава надає підтримку на всіх етапах створення прийомної сім’ї. Що для цього необхідно –…
16:11 -
14:58Черкаська обласна служба зайнятості про підтримку у працевлаштуванні ветеранів
Державна служба зайнятості пропонує ветеранам і членам їхніх сімей допомогу у працевлаштуванні, перекваліфікації, започаткуванні власного бізнесу та соціалізації в цивільному житті. Про це йшлося на…
14:58 -
14:54Мобільний прикордонний загін: вакансії та переваги контракту
У 15-ий мобільний прикордонний загін триває набір на службу за контрактом. Про це на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіли його представники. – У нас досить…
14:54 -
14:01Понад 1,2 млрд грн земельного податку надійшло до місцевих бюджетів Черкащини з початку року
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. ГУ ДПС у Черкаській області наводить дані про надходження земельного податку. Так, за 11 місяців 2024 року…
14:01 -
13:45Підготовка водійок вантажівок: Понад 100 учасниць проєкту вже почали практичне навчання
Триває ініційований Міністерством розвитку громад та територій пілотний проєкт з підготовки водійок вантажівок – учасниці програми вже завершили теоретичне навчання та розпочинають практичні уроки водіння.…
13:45 -
13:32СБУ і Нацполіція знешкодили наркосиндикат, який виготовляв психотропи
Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували на Черкащині злочинне угруповання, яке виготовляло важкі психотропи для продажу у різних регіонах України. За матеріалами слідства, до організації…
13:32 -
12:12Кращого спортсмена листопада визначили на Черкащині
Кікбоксер Роман Щербатюк визнаний кращим спортсменом листопада-2024 на Черкащині. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. У листопаді 2024 року на звання…
12:12 -
12:06Синоптики попереджають про погіршення погодних умов
Найближчої доби активний південний циклон відійде за межі України. Проте, його атмосферні фронти збережуть на Черкащині нестійку погоду з мокрим снігом, подекуди з налипанням мокрого…
12:06 -
11:40Держбюджет-2025: Видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю збільшено на 300 млн грн порівняно з 2024 роком
Із загального обсягу видатків на соціальний захист населення, запланованих у державному бюджеті на 2025 рік у сумі майже 421 млрд грн, 6,7 млрд грн буде…
11:40 -
11:22Зимова єПідтримка: Українці почали отримувати кошти
10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а…
11:22