Наша спільна мета — побудувати інклюзивне суспільство та економіку без бар’єрів
Уряд продовжує працювати над тим, щоб якомога більше українців змогли отримати роботу, розпочати власний бізнес або отримати новий фах. Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час наради під головуванням першої леді Олени Зеленської у Тернопільському центрі зайнятості.
«Тернопільщина – один з яскравих прикладів безбар’єрності. Перший диктант єдності жестовою мовою, кол-центр жестовою мовою, інклюзивні вистави для діток і навіть перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб. Нині безбар’єрність – питання нашої соціальної відповідальності як суспільства. Скільки хлопців і дівчат повертаються із фронту із пораненнями та інвалідністю, скільки цивільних українців вчаться жити в нових реаліях. Маємо спільно будувати країну без бар’єрів, економіку без бар’єрів, аби після перемоги ми могли жити у новій країні – інклюзивній і відкритій», – наголосила Юлія Свириденко.
Для того, аби українське суспільство стало ще більш інклюзивним, Міністерство економіки впроваджує низку програм підтримки. Це і допомога із працевлаштуванням, професійне навчання, ваучери, гранти та мікрогранти, програми компенсацій для роботодавців. Загальний бюджет всіх цих програм сприяння зайнятості на 2024 рік – 7 мільярдів гривень.
«Торік Державна служба зайнятості активно долала один із найбільших викликів, який постав перед нами – структурне безробіття. За минулий рік фахівці ДСЗ надали послуги 665 тисячам українців. З них – 295 тисяч знайшли нову роботу. Торік ми змогли допомогти із роботою понад 59 тисячам внутрішньо переміщеним особам, 35 тисячам людей з інвалідністю та 6 тисячам учасникам бойових дій. Ще близько 33 тисяч людей змогли пройти професійне навчання та опанувати нову актуальну на ринку праці професію», – продовжила Юлія Свириденко.
Минулого року українці також отримали 18 тисяч ваучерів на навчання. По суті, це 30 тисяч гривень, які можна використати на здобуття нової професії. Заклад і фах людина обирає самостійно із 124 доступних спеціальностей. Ваучери доступні для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, учасників бойових дій, людей старше 45 років, демобілізованих, людей, які пережили полон, поранених бійців. У цьому році ДСЗ планує видати 20 тисяч таких ваучерів.
Також Уряд працює над тим, щоб українці створювали нові робочі місця. Для цього вони можуть отримати допомогу від держави – мікрогранти на створення і розвиток свого бізнесу. Це можливість отримати до 250 тисяч гривень в рамках проекту «Власна справа», або до 1 мільйона гривень у рамках грантів для ветеранів, ветеранок, їхніх дружин та чоловіків.
«Торік у квітні ми додали цей ветеранський компонент, бо для нас було дуже важливо, аби нашим захисникам, захисницям та їхнім рідним інструмент, як втілити свої бізнес-бажання й реалізувати потенціал. Вони підтримали країну у найскладніший момент і тепер черга кожного із нас стати підтримкою для наших воїнів. За минулий рік ми видали 292 гранти для ветеранів і ветеранок й понад 14 тисяч грантів у рамках «Власної справи». Завдяки цьому вдалося створити понад 14 тисяч нових робочих місць», – констатувала Юлія Свириденко.
За її словами, в планах на цей рік – видати 15 тисяч мікрогрантів і завдяки цьому створити 30 тисяч нових робочих місць. Ще понад 600 – завдяки ветеранському гранту.
Вона нагадала, що зараз реалізується ще декілька програм підтримки підприємців, які наймають на роботу людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, із серпня діє програма компенсації роботодавцям за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю. Менше ніж за пів року за нею було створено 102 робочі місця. В планах на 2024 рік облаштувати щонайменше ще 10 тисяч нових робочих місць для людей із інвалідністю.
Також Уряд продовжує реалізовувати програму компенсацій за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Завдяки їй 32 тисячі внутрішньо переміщених осіб по всій країні отримали нову роботу. Планується, що у цьому році щонайменше 15 тисяч ВПО зможуть знайти нову роботу завдяки цій програмі.
За інформацією Урядового порталу
-
17:47Черкащина зміцнює міжнародне співробітництво
Черкащина зацікавлена в поглибленні партнерства з Азербайджаном. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець, спілкуючись з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром…
17:47 -
16:11Розрахуйте субсидію на оренду житла самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни, Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
16:11 -
14:4660 000 голосів бізнесу: платформа «Пульс» презентує ШІ-аналітику оцінок і коментарів підприємців
Платформа «Пульс», що збирає відгуки бізнесу про взаємодію з державою, перетнула позначку в 60 000 оцінок. Міністерство економіки презентує аналітику коментарів, сформовану на основі штучного…
14:46 -
14:01Цьогоріч понад 50 тис. родин отримали допомогу від держави через «пакунок малюка»
Держава підтримує батьків: протягом року після народження дитини вони мають право скористатися програмою «Пакунок малюка». Саме Державна служба України у справах дітей займається реалізацією цієї…
14:01 -
14:00Як працює шеринг е-документів у Дії для відвідувачів сервісних центрів МВС
Громадянам, які звертаються за адміністративними послугами до сервісних центрів МВС, не обов’язково робити копії своїх документів чи носити їх з собою. Відвідувачі мають можливість ділитись…
14:00 -
13:36Як додати дозвіл на зброю у Дії?
Документи на зброю тепер доступні прямо у смартфоні. Без черг, паперів та зайвої бюрократії. Як додати дозвіл, які можливості доступні власникам зброї та як працює…
13:36 -
13:10З початку року громади закупили 110 шкільних автобусів українського виробництва
Громади продовжують оновлювати шкільний автопарк коштом державної субвенції. Від початку року через електронний каталог Prozorro Market закупили 110 нових автобусів для підвезення учнів. Частину транспорту…
13:10 -
11:56Школярі Черкащини здобули нагороди всеукраїнських учнівських олімпіад
З призовими місцями повернулися школярі Черкащини із всеукраїнських учнівських олімпіад. Про це інформують в управлінні освіти і науки ОВА. Загалом цього року в конкурсі брали…
11:56 -
11:31В області стартував конкурс для краєзнавців і музейників
Відзначити тих, хто досліджує і розповідає про Черкащину. В області розпочався прийом заявок на здобуття премії імені Михайла Максимовича. Про це інформують в управлінні культури…
11:31 -
09:45«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: один з фіналів – у Черкасах
Фінальний етап наймасштабніших учнівських змагань України «Пліч-о-пліч» сезону 2024-2025 пройде у червні в 7 легендарних українських містах. Зокрема і в Черкасах. Фінали змагань відбудуться у…
09:45 -
09:29В Україні розширюють можливості підтримки ветеранів у закладах охорони здоров’я
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що дозволить залучати нові категорії фахівців до роботи з ветеранами та учасниками бойових дій під час перебування у медичних закладах.…
09:29 -
09:12Загальні бойові втрати противника станом на 16 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.04.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 936210 (+1050) осіб, танків ‒ 10638 (+9) од, бойових броньованих машин…
09:12