Медійників і комунікаційників області навчали методів психологічної самодопомоги
Прості інструменти підтримки себе та близьких, увага до емоцій та вміння їх проживати, базові навички психологічної допомоги. Для журналістів і комунікаційників Черкащини провели тренінг із посилення стресостійкості. Ділилися знаннями регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль та фахівці психологічної служби ГУ ДСНС області.
Тренінг пройшов в інтерактивній формі. Базові навички учасники навчань відпрацьовували на практиці. Також ділилися власним досвідом подолання психологічного перенавантаження.
– Медійники одними з перших бачать наслідки військової агресії, спілкуються із постраждалими через терористичні атаки, розповідають про наших героїчних військових, медиків, рятувальників, створюють репортажі з передової, – зауважила Вікторія Шепіль. – Однак постійний контакт із психотравмувальними подіями призводить до того, що журналісти вже є однією із найбільш уражених груп населення. Водночас лише невеликий відсоток українських медійників звертається за психологічною допомогою. Тому ми готові підтримати журналістів і впровадити культуру турботи про ментальне здоров’я у професійному середовищі.
Також учасникам тренінгу представили «Аптечку самодопомоги», де зібрані прості, але дієві техніки самопідтримки та самодопомоги.
– Отримані тут знання та навички допоможуть вчасно розпізнати і подолати наслідки стресу і травми, запобігти професійному вигоранню та зберегти ментальне здоров’я, – додала Вікторія Шепіль. – Валізка самодопомоги – це той робочий інструменти, який потрібно мати напоготові, щоб завжди залишалися в робочому стані.
Спеціалісти психологічної служби ГУ ДСНС області розповіли, як працювати із людьми, які пережили втрату. Також наголосили на важливості зберігати інформаційну гігієну, висвітлюючи історії людей, які зазнали втрати.
Загалом в області запланована серія таких навчань для журналістів. Вони відбуваються в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
-
09:22ЄІБ виділяє 300 млн євро для відновлення енергетики та інфраструктури України
Україна отримає 300 млн євро від Європейського інвестиційного банку для відновлення енергетики та критичної інфраструктури. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Відповідні угоди підписані…
09:22 -
09:17Україна виконала 81% зобовʼязань за Угодою про асоціацію
За 2014-2024 роки Україна виконала 81% всіх зобовʼязань за Угодою про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Про це свідчить Звіт про виконання Угоди про…
09:17 -
08:58Загальні бойові втрати ворога станом на 10 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 929000 (+1420) осіб, танків ‒ 10579 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:58 -
08:51Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Головне за цей день. Був військовий кабінет: ґрунтовні доповіді – Сирський, Гнатов, Драпатий. Усі напрямки, усі частини фронту. Наші позиції, необхідне постачання,…
08:51 -
08:13Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 10 квітня
Уночі на Черкащині працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах області успішно знищили 12 російських БпЛА. - Потерпілих…
08:13 -
17:50На Черкащині відбулася регіональна конференція рад ВПО
Про інтеграцію внутрішньо переміщених осіб у громади йшлось на регіональній конференції рад ВПО. Про це повідомляють у департаменті соціального захисту населення Черкаської ОВА. Захід відбувся…
17:50 -
17:36Юні волейболістки змагались за право представляти область
Спортсменки школи №10 з Черкас здобули перемогу в обласному етапі шкільної ліги "Пліч-о-пліч". Про це повідомляють в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту ОВА.…
17:36 -
14:23До уваги освітян області: субвенція на STEM-обладнання
З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки на отримання освітньої субвенції в частині створення сучасного освітнього простору. Її розмір становить 499,4 млн грн.…
14:23 -
13:59«Барнахус»: як допомагають на Черкащині дітям, які постраждали від насильства
В Україні більшає центрів захисту дітей, що працюють за моделлю «Барнахус». Зараз діють 14 таких центрів, серед них – один у Черкасах. Про це інформують…
13:59 -
13:39Пліч-о-пліч: згуртовані громади: на Черкащині +2 меморандуми про співпрацю
Підписання дев’яти меморандумів про співпрацю між громадами в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» відбулось 8 квітня у Мінрозвитку. До столиці приїхали представники семи тилових громад…
13:39 -
11:52МОЗ про доступність ліків у сільській місцевості та у прифронтових зонах
У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада, присвячена питанням функціонування аптек на прифронтових територіях та в сільській місцевості. За даними реєстру Держлікслужби нині у селах…
11:52 -
10:27«Мрія» доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?
Тисячі українських шкіл підʼєднають до застосунку «Мрія» вже цього року. В оновленій освітній екосистемі для дітей передбачено застосунок із гейміфікацією та бонусами для мотивації до…
10:27