Як навчати дітей мінної безпеки: в Україні презентували онлайн-курс
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з МОН, МВС та ДСНС запустили онлайн-курс «Як навчати дітей мінної безпеки» для освітян, рятувальників та поліцейських, присвячений ефективному викладанню мінної безпеки дітям і підліткам з огляду на їхні вікові та психологічні особливості в інтерактивній формі, що відповідає міжнародним нормам мінної просвіти.
Приблизно 30% території України потенційно забруднено мінами та нерозірваними боєприпасами, що створює особливу небезпеку для молодших поколінь українців. Саме тому важливо формувати культуру безпечної поведінки серед дітей і молоді. Курс доступний на сайті bezpeka.info.
«Безпека — пріоритет №1. В умовах, коли наша територія забруднена мінами та нерозірваними боєприпасами, відповідальність дорослих — навчити дітей та підлітків мінної безпеки. Розповісти їм про потенційні загрози та пояснити, як залишатися у безпеці, — сказав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. — Цей курс допоможе викладачам дізнатися, як ефективно та правильно навчати дітей та підлітків правил мінної безпеки. Реєструйтеся на сайті bezpeka.info, щоб підвищити свою кваліфікацію з викладання безпекових тем».
Онлайн-курс пропонує його слухачам комплексний план занять із дітьми і підлітками щодо поводження з вибухонебезпечними предметами і базується на міжнародних стандартах. Він надає викладачам практичні інструменти для формування безпечної поведінки на територіях, потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. ЮНІСЕФ залучив до співпраці фахівців у сфері дитячої та вікової психології, педагогіки, інклюзивної освіти, мінної просвіти й поведінкових змін, щоб допомогти учасникам курсу стати ефективними провідниками безпеки для дітей і молоді.
Курс має дві версії: одну розробили для освітян, а другу — спеціально для працівників ДСНС та Національної поліції. Курс рекомендовано Методичною радою Українського інституту розвитку освіти.
Програма курсу складається з трьох модулів, які фокусуються на тому, що дитина має знати про мінну безпеку; як налагодити взаємозв’язок із дитиною та знайти до неї підхід; як навчати так, щоб вас почули діти і шести, і 16-ти років. Також у ньому висвітлено, як використовувати ігрові формати для викладання мінної безпеки.
Усі матеріали, розроблені ЮНІСЕФ для використання в роботі з дітьми різного віку, зосереджені на чотирьох аспектах мінної просвіти: (1) який вигляд мають небезпечні предмети; (2) де вони можуть бути; (3) які попереджувальні знаки сигналізують про небезпеку; (4) як потрібно діяти.
Курс доступний на сайті bezpeka.info. Усі учасники, які пройдуть повний курс, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.
-
14:56Спорт сильних: на Черкащині борці виборюють всеукраїнську першість
Сьогодні Черкащина приймає Кубок України з греко-римської боротьби. Першість виборюють понад 140 спортсменів із 14 областей України. Зокрема, й нашої. Учасників та їхніх тренерів привітав…
14:56 -
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53 -
12:42Прозорість і підзвітність: щотижневий моніторинг публічних закупівель на Черкащині
На Черкащині продовжують відстежувати публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 11 по 19…
12:42 -
12:35Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 15 млн тонн зернових та олійних
Аграрії всіх областей збирають ранні зернові культури. Загалом обмолочено 4 403, 25 тис. га зернових і олійних, намолочено 15,7 млн тонн нового врожаю. Про це…
12:35 -
11:21На порталі Дія доступний сервіс електронного бронювання військовозобовʼязаних працівників
Ключова мета запровадження бронювання через портал Дія – максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й наскільки це можливо скоротити час очікування. Керівники критично важливих для…
11:21 -
10:34Влада зобовʼязала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер під час відключень електроенергії мобільний зв’язок…
10:34 -
09:08Ігор Табурець зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні
З надійними партнерами пліч-о-пліч. Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Мартін Єґер під час візиту на Черкащину зустрівся з очільником області…
09:08 -
08:56Урядовці, представники місцевої влади та міжнародні партнери проводитимуть спільні брифінги щодо подолання енергетичних викликів
Представники Офісу Президента України, уряду, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ започаткували проведення спільних брифінгів. Вони відбуватимуться що два тижні та будуть…
08:56