«Інвестиції під час війни не лише можливі, а й реальні», – Ігор Табурець
Сучасна продукція made in Cherkasy region. В області запустили новітній завод із виробництва пшона. Це доводить, що інвестиції під час війни не лише можливі, а й реальні. На цьому наголосив начальник ОВА Ігор Табурець.
Нині на підприємстві запустили першу чергу. Контроль – максимальний на всіх етапах. Глибинна, технологічна переробка. Обрали для виробництва насамперед пшоно, адже ця крупа набирає все більшої популярності в Європі, каже начальник виробництва Андрій Ляш.
– Пшоно – безглютеновий продукт, який додають до борошна, готових сніданків, використовують у фармації, – пояснив фахівець. – Особливістю виробництва є те, що ми не поліруємо зерно, а лише знімаємо лушпиння, лишаючи при цьому верхній шар, який містить безліч корисних мікроелементів. Наші технології вимагають мінімум затрат, аби виготовити тонну готового продукту. Перш, аніж потрапити на склади готової продукції, зерно проходить декілька рівнів очищення, калібрування, передпідготовку до фасування на оптичному сортувальнику та контроль на металодетекторі.
Підприємство орієнтоване на внутрішній і зовнішній ринки. У планах на заводі – розвиток і розширення асортименту. Поки що на старті – 80 робочих місць.
– Це – нова українська якість, – відзначив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Зараз із бізнесом ми багато спілкуємось на тему переробки. Як ви знаєте, наша Черкащина – аграрний регіон. Але ми не повинні бути лише сировинною базою. Війна показала, наскільки це нестійкий шлях. Блокування морських кордонів, обстріли зернової інфраструктури, енергопроблеми показали вразливість нашої нинішньої економічної моделі. Тому цілком очевидно, що для нас пріоритетним є розвиток переробних потужностей. Бо це – додана вартість, робочі місця, податки. А значить – плюс до обороноздатності нашої країни.
В обласній військовій адміністрації зробили свій вклад у те, щоб це переробне підприємство запрацювало. Більшість тутешнього обладнання – вітчизняне, з Харківщини. Його доправлення збіглось із стартом війни і активними бойовими діями. Попри все, вдалось довести справу до логічного завершення, розповів очільник Черкащини Ігор Табурець.
– Ситуація на території області на сьогодні є контрольованою завдяки нашим Збройним Силам, – відзначив він. – І це є гарною передумовою для того, щоб всім разом працювати ще наполегливіше задля розвитку економічної спроможності Черкащини та всієї країни.
Нагадаємо, область бере курс на переробку. Відповідні прагнення закріпили у меморандумі про партнерство щодо розробки та реалізації проекту «Черкаська індустріальна економіка». Документ підписали на Черкаському міжнародному економічному форумі-2023. Також тут підписали меморандум про наміри будівництва потужного переробного підприємства.
-
20:08Потужна область – це сильні громади з конкретними менеджерськими рішеннями, – Ігор Табурець
Понад 5,8 млн грн залученого фінансування на проєкти. Школа грантової майстерності для ветеранів. А також надання послуг понад 300 суб’єктам господарювання. Результати роботи за перше…
20:08 -
18:18Наші – вдома: ще чотирьох черкащан визволили з ворожого полону
Четверо черкащан повернулись на Батьківщину з російського полону. Їх звільнено в межах нового обміну полоненими. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Це -…
18:18 -
17:15В обласному драматичному театрі підбили підсумки сезону
204 зіграні вистави. 4 прем’єри. 40700 глядачів. 11 благодійних вистав. Черкаський обласний академічний музично-драматичний театр підсумував 92-ий театральний сезон. Подякував за культурну дипломатію колективу начальник…
17:15 -
14:32Ветеранський бізнес може безкоштовно розміщувати вакансії на Lobby X
Платформа з працевлаштування Lobby X пропонує 3 місяці безкоштовного розміщення вакансій для бізнесу, заснованого ветеранами. Скориставшись цією можливістю, роботодавці можуть знайти кваліфікованих та мотивованих працівників.…
14:32 -
14:21За час повномасштабної війни 9601 жінка отримала статус УБД
Про це повідомив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун в інтерв'ю “Інтерфакс-Україна”. “На сьогодні 9601 жінка отримала статус учасника бойових дій. Це за час повномасштабного…
14:21 -
10:45Мінреінтеграції спільно з міжнародними партнерами реалізують три житлові проєкти, які забезпечать понад 3 тисячі квартир для ВПО
Їх обговорювали під час наради з питань житла для ВПО під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Зокрема, йшлося про проєкт із покращення житлових умов ВПО на…
10:45 -
10:08Родина для кожної дитини: в області розвивають послугу сімейного патронату
На Черкащині розвивають послугу сімейного патронату. Зокрема, масштабують реалізацію проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». За словами начальниці обласної Служби у справах дітей…
10:08 -
10:02Освітяни Черкащини опановують оновлений «Захист України»
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлення предмета «Захист України». Нещодавно завершилася друга хвиля підготовки тренерів, які впроваджуватимуть нову програму та навчатимуть учителів. Цього разу…
10:02 -
09:54Як цифрові інструменти допомагають безоплатно отримати медичні послуги
Отримати послуги за програмою медичних гарантій (Далі – ПМГ) можна безоплатно – їхню вартість вже сплатила держава. Потрібно лише знайти найближчий медзаклад, який такі послуги…
09:54 -
08:59Загальні бойові втрати противника станом на 17 липня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 17 липня 2024 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 562510 (+1110) осіб /…
08:59 -
08:50Звернення Президента
https://youtu.be/W0wPhjIjhvc Дорогі українці, українки! Коротко про цей день. Провів сьогодні Ставку, а також говорив із Головкомом Сирським, начальником Генштабу Баргилевичем, міністром оборони Умєровим, керівником ГУР…
08:50 -
17:39Збір ПДВ до державного бюджету – 371,3 млн грн
За підсумками роботи в червні 2024 року збір ПДВ до державного бюджету становить 371,3 млн грн, доведені показники доходів забезпечено на 109,9 %, додатково надійшло…
17:39