Як розвивати цифрову безбар’єрність в Україні: Мінцифра презентувала результати досліджень
Мінцифра разом з партнерами провела два дослідження про цифрову безбар’єрність. Вони допоможуть проаналізувати найкращі практики регулювання вебдоступності в Євросоюзі та більш ефективно розвивати безбар’єрність електронних ресурсів в Україні. Результати досліджень презентували 14 грудня в Києві. Одна з головних рекомендацій — поширити вимоги цифрової доступності на приватний сектор.
Перше дослідження — «Законодавче регулювання цифрової безбар’єрності: найкращі європейські практики» — аналізує, як сфера вебдоступності регулюється в Європейському Союзі. А також у п’яти країнах Європи: Великій Британії, Данії, Німеччині, Франції та Швеції. Звіт розкриває, як побудовані системи державного регулювання в цій сфері, які вимоги законодавств, відповідальні органи та їхні повноваження. Результати цього дослідження дають змогу проаналізувати європейський досвід та використати найкращі практики для розвитку вебдоступності в Україні. Детальніше можна дізнатися за посиланням.
Друге дослідження — «Використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю» — проаналізувало, як люди з інвалідністю, насамперед із порушеннями зору, в Україні користуються допоміжними технологіями, із якими проблемами стикаються та які потреби мають. У процесі дослідження також порівняли технології перетворення тексту на мовлення (text-to-speech), які підтримують українську мову. Детальніше можна дізнатися за посиланням.
Дослідження показали потреби незрячих людей при користуванні допоміжними технологіями, а також відмінності їхнього досвіду з міжнародним. Наприклад, опитування підтвердило, що в Україні нагально потрібно вдосконалювати українські синтезатори мовлення — TTS. Це технології перетворення тексту на мовлення. Адже вони безпосередньо впливають на те, чи зможуть користувачі з порушеннями зору отримувати цифрові послуги українською мовою.
Крім того, найбільш затребуваною технологією виявилися озвучені банкомати — про це заявила понад половина респондентів (52,8%).
«Виявлені результати стосуються не лише сфери державної політики, це й досить прикладні речі. Як-от необхідність завантажувати на сайти не лише PDF, а й текстові файли у форматі MS Word чи розробляти продукти спершу для смартфонів за принципом mobile first. Це ті поради, які можуть застосовувати всі розробники та контент-менеджери, і вони матимуть вагоме значення для незрячих людей», — пояснив експерт UNDP із питань цифрової доступності та автор обох досліджень Дмитро Попов.
Нагадаємо, у липні Кабмін ухвалив постанову, яка зобов’язала всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності. Він розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines). Це настанови, які визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.
У лютому настанови WCAG 2.1 вперше перекладено українською мовою. Це допомагає українським розробникам швидко створювати онлайн-ресурси для широкого кола користувачів, зокрема людей із порушеннями зору чи слуху.
-
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24 -
09:07Загальні бойові втрати противника станом на 18 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 18.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 938 970 (+1 530) осіб, танків ‒ 10 662 (+8) од,…
09:07 -
07:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 18 квітня
Ще з вечора на Черкащині лунали повітряні тривоги. Наші оборонці весь час були на варті. - Загалом у черкаському небі вони знищили два російські БпЛА,…
07:54 -
17:29Ігор Табурець про Раду оборони області (ПРЯМА МОВА)
Провів чергову Раду оборони області. Щоразу порушуємо найнагальніші питання. Вони передовсім стосуються безпеки. Наша команда ОВА, обласний штаб, Сили безпеки й оборони, громади – ми…
17:29 -
16:39Черкаські агровиробники отримають 18 млн грн на будівництво теплиць
Чотири підприємства області отримають 18 млн грн на будівництво модульних теплиць. Міністерство аграрної політики та продовольства погодило надання відповідних грантів. Про це повідомляють у департаменті…
16:39 -
16:30Пліч-о-пліч: громади області доєднуються до нацпроєкту
Ще дві громади Черкащини долучилися до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Смілянська та Уманська тергромади налагоджуватимуть співпрацю із громадами, які постраждали внаслідок бойових дій. Зокрема,…
16:30 -
16:04На Великдень в області діятимуть посилені заходи безпеки, – Ігор Табурець
Посилені заходи безпеки діятимуть на Черкащині на Великодні свята. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець під час наради з представниками правоохоронних органів і релігійних…
16:04 -
15:18Автоцивілка для ветеранів та ветеранок: страховий поліс буде коштувати 0 грн
Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12295-д, що передбачає повну компенсацію вартості обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) для ветеранів війни. Документ…
15:18 -
15:14Для вакцинації дітей: в Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця
В Україну надійшло 111 100 доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей. Вакцина проти дифтерії та правця (АДП) є частиною поставки вакцин, які…
15:14 -
15:10МОН про завершення навчального року та літні канікули
Міністерство освіти і науки України надає роз’яснення про те, як буде завершуватися навчальний рік 2024-2025 в України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024…
15:10 -
15:08Гранти для переробних підприємств: як долучитись і отримати кошти
Ще 22 українські підприємства отримають від держави гранти на створення або розвиток виробництв у переробній промисловості. Загальна сума державної підтримки для заявників — 81,9 млн…
15:08 -
13:49Як використати сертифікат єВідновлення для першого внеску за єОселю
Сертифікат єВідновлення можна використати як перший внесок за іпотекою єОселя. Це шанс для багатьох родин, які втратили житло через війну, швидше отримати власну оселю. Як…
13:49