Результати оренди держмайна від ФДМУ: які компанії найбільше платять державі та за що саме?
Цьогоріч Фонд державного майна України (ФДМУ) вже залучив до бюджету за договорами оренди понад 702 млн грн.
Найбільший внесок у цю суму зробила Одеська область завдяки оренді портової інфраструктури (приблизно 249 млн грн). За нею – діловий центр нашої країни Київ (понад 99 млн грн) та традиційно промислова Дніпропетровська область (понад 63 млн грн).
Нині держава має орієнтовно 14,3 тис. чинних договорів. Лише за І півріччя 2023 року ФДМУ уклав 760 нових угод про оренду активів. Станом на грудень ця кількість майже подвоїлася і перевищила 1,5 тис. нових орендних договорів.
Лідери оренди за площею
Фонд держмайна надає в оренду найрізноманітніші варіанти активів – від кількох квадратних метрів до тисяч «квадратів».
Наймасштабнішим орендарем є Дочірнє підприємство «Контейнерний термінал Одеса» компанії «Ейч Ейч Ел Ел Інтернешнл ГмбХ». Він має 3 чинні договори сумарно щодо 194 тис. м кв. із РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях. Всі угоди стосуються майна в Одеському морському торговельному порту – це склади, майданчики з навісами, рампи тощо.
Також потужним орендрем є ТОВ «БРУКЛІН-КИЇВ»: 19 угод щодо 187 тис. м кв. в тому ж Одеському порту.
Наступне за кількістю орендних площ – ТОВ «ТРАНСГРЕЙНТЕРМІНАЛ», яке має два договори щодо майже 87 тис. м кв. Мова про майно (склади, майданчики) в морському торговельному порту, але вже в місті Чорноморськ.
Загалом більшість договорів оренди щодо таких масштабних площ (50+ тис. м. кв.) укладали різні компанії із РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях. Стосувалися вони майна саме цих двох згаданих портів, які були і наразі є найпотужнішими логістичними хабами нашої держави.
Хто платить за державну оренду найбільше
Найбільший дохід державі від її активів приносить договір оренди щодо Черкаської ТЕЦ. Його орендар – ПрАТ «ЧЕРКАСЬКЕ ХІМВОЛОКНО». Сума угоди підприємства та РВ ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях– 3,74 млн грн щомісячно.
Далі в ТОПі – Комунальне підприємство «КРИВБАСВОДОКАНАЛ», яке орендує різноманітні державні активи в Кривому Розі на 2,5 млн грн за місяць. Угода укладена із РВ ФДМУ по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях.
Замикає трійку лідерів ТОВ «АГРО-РЕНІ», що орендує 13,6 тис м кв. нерухомості за майже 2,3 млн грн щомісячно.
Також серед підприємств, які платять державі більше 1 млн грн кожного місяця за договорами оренди, згадані вище ТОВ «БРУКЛІН-КИЇВ» та Дочірнє підприємство «Контейнерний термінал Одеса» компанії «Ейч Ейч Ел Ел Інтернешнл ГмбХ». За майно в портах вони перераховують до бюджету 1,7 млн грн та 1,35 млн грн відповідно.
Крім цих та інших прикладів оренди портової інфраструктури, помітний дохід до бюджету приносить договір між РВ ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях та ПрАТ «Львівський лікеро-горілчаний завод». Майновий комплекс компанія орендує за 1,23 млн грн на місяць.
Найактивніші орендарі за кількістю договорів
Рекордсмен за кількістю підписаних із ФДМУ договорів є ПАТ «КИЇВСТАР». Компанія має майже 440 угод із Фондом на суму приблизно 900 тис. грн (щомісячної оплати). При цьому площа оренди не така значна, як можна було очікувати від такої кількості договорів – лише 18,7 тис. м кв.
Справа в тому, що компанія здебільшого орендує невеликі площі: це може бути навіть кілька квадратних метрів, для розміщення свого обладнання як оператора зв’язку.
Аналогічна ситуація з наступними лідерами за кількістю угод, кожен з яких уклав їх понад сотню. А саме – ПАТ «ВФ УКРАЇНА» (бренд «Водафон», 391 договір), ПАТ КБ «Приватбанк» (256), ТОВ «Лайфсел» (237), АТ «Державний ощадний банк України» (148). Усі вони найчастіше орендують незначні площі, щоб розмістити там, наприклад, банкомати чи термінали (у випадку з банками), або те ж телекомунікаційне обладнання. Звичайно, у їхньому портфелі є не лише такі малі об’єкти, але вони дійсно переважають.
Ще один приклад – ТОВ «ВЕНДИНГ ЛЕНД». Компанія посідає шосте місце за кількістю договорів із ФДМУ (наразі їх 95). Загальна площа оренди за цими угодами складає майже 400 м кв. Тобто в середньому один договір – це приблизно 4,2 м кв. площі. Підприємство веде діяльність, пов’язану із вендинговими автоматами. Зрозуміло, що їх встановлення і не потребує більше місця. При цьому всі у виграші: компанія отримує свої кілька «квадратів», а держава – поповнення бюджету через ефективне використання кожного метра, що їй належить.
ФДМУ наразі здає в оренду понад 8 млн м кв. державних активів. 2023 року кількість договорів оренди помітно зросла. Це говорить про те, що держмайно цікаве для ринку, на нього є попит. І це вагомий внесок у державний бюджет, доходи з якого нині направлені в першу чергу на оборону нашої країни.
За інформацією ФДМУ
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52