В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»
У Медіацентрі Україна — Укрінформ відбувся брифінг з нагоди початку Національного тижня читання, що триватиме з 4 до 10-го грудня. У заході взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.
«Попри всі виклики, ми сьогодні констатуємо непогану динаміку на книжковому ринку. Є робота для авторів, видавців, і книгарні наповнені. Ми стоїмо на порозі ухвалення програми з підтримки державної мови, яка передбачає популяризацію української мови, зокрема через друковане слово – книги. Також зараз реалізуються норми закону «Про підтримку книговидання», ухваленого Верховною Радою півтора року тому. Водночас у бюджеті на 2024 рік закладені видатки на купівлю громадянами книжок: цю допомогу зможуть отримати особи, які досягли 18-ти років. Ми очікуємо, що державна підтримка піде на користь всім учасникам книжкової галузі», — зазначив Ростислав Карандєєв.
Т. в. о. Міністра також підкреслив, що акції, подібні до Національного тижня читання, стимулюватимуть інтерес до книжок не тільки серед дорослих, але й серед дітей.
Протягом 4-10 грудня відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні у різних форматах, зокрема, флешмоб у соціальних мережах «Кожен українець — амбасадор тижня читання», фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини та обговорення, поетичні читання й презентації книг.
«Такі заходи як Національний тиждень читання відбуваються в багатьох країнах світу. Адже саме завдяки читанню ми стаємо кращою версією себе. Також книжки дозволяють зберегти ментальне здоров’я, а це для нас усіх є першочерговим завданням. І я закликаю всіх долучитися до акції, йти в бібліотеки та книгарні, дарувати книжки й отримувати задоволення від читання», — сказала директорка Українського Інституту книги Олександра Коваль.
Вона також нагадала, що цього року Тиждень читання проходить під гаслом «Бути своїми». За її словами, це означає «не поділяти Україну на схід і захід, північ і південь, добре знати свою класику, і робити все, щоб класики української літератури стали такими ж популярними, як і сучасні автори». Коваль додала, що також необхідно вчитися у класиків й осмислювати їхні послання. Зокрема, й у Миколи Хвильового, думку якого можна звести до гасла «геть від Москви!». Саме його постать цьогоріч у фокусі акції.
«Читання — це процес пізнання культури, можливість самопідготовки та пошук відповідей на вічні питання: як нам стати сильнішими у боротьбі проти нашого давнього ворога? Мені здається, що Микола Хвильовий у літературних дискусіях дуже близько підійшов до цієї відповіді. Вона полягала в тому, що треба йти шляхом українізації, а не просвітництва. Треба мати ефективну державну мовну політику, а не лише прохання спілкуватися українською», — зауважив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Він підкреслив, що українці — це нація, яка завжди багато читала, але для поширення процесу читання треба, зокрема, розв’язати питання доступності книжок. На його думку, література має бути у доступі в усіх куточках України в електронних та паперових форматах, а також шрифтом Брайля.
Програма заходів до Національного тижня читання доступна за посиланням
За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики України
-
12:07Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування молоді?
Державна служба зайнятості України активно долучається до підтримки молоді в питаннях працевлаштування та адаптації на сучасному ринку праці. Одним із ефективних способів такої підтримки є компенсація витрат…
12:07 -
11:59Прозорість і підзвітність: на Черкащині триває моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують здійснювати в області в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 04 по 11 квітня…
11:59 -
11:461,6 млн українських домогосподарств отримали житлову субсидію під час опалювального сезону
Для українців, які мають невеликі доходи і потребують підтримки від держави, діє низка програм допомоги. Однією з найзатребуваніших з них є програма житлових субсидій. Протягом…
11:46 -
09:21В Україні вже засіяли понад мільйон гектарів ярих зернових
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Наразі найбільша площа посівів припадає…
09:21 -
09:18Загальні бойові втрати противника станом на 11 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 930210 (+1210) осіб,танків ‒ 10580 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 22048 (+15)…
09:18 -
09:15Звернення Президента України
https://youtu.be/4SD3mvRyZOk?si=9azFL0BVlFOOyByO Дорогі українці, українки! Зараз тривають роботи в Дніпрі, на місці удару російської ракети. Попередньо – балістика. На жаль, одна людина загинула – мої співчуття рідним…
09:15 -
17:27Російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети
Нова загроза - ворожі БпЛА, що розкидають вибухівку. Вони можуть використовуватись ворогом для ураження будь-якого з регіонів країни. Ризик надзвичайно високий й через те, що…
17:27 -
17:14Підприємці продовжують отримувати компенсацію за працевлаштування ВПО
Майже 2500 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 4200 внутрішньо переміщених осіб з початку 2025 року. Держава виплатила їм 94 млн грн. Про це повідомила заступниця…
17:14 -
16:26Доступні кредити 5-7-9%: з початку 2025 року середньомісячні обсяги кредитування бізнесу у зонах високого воєнного ризику зросли вдвічі
Українські підприємці продовжують інвестувати навіть в умовах безпрецедентних викликів. З початку 2025 року бізнес, що працює у зоні високого воєнного ризику, залучив у банках кредитів…
16:26 -
14:59Синоптики розповіли, коли на Черкащину повернеться тепло
Період аномально холодної погоди на Черкащині завершується. Втім перед поверненням весняного тепла очікується ускладнення: сніг та мокрий сніг. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій…
14:59 -
14:52Як військовослужбовцям отримати безоплатну правничу допомогу?
Військовослужбовці та ветерани мають гарантоване право на безоплатну правничу допомогу. Консультації, підготовка документів, захист у суді – послуги доступні по всій Україні. Де й як…
14:52 -
14:20В Україну надійшло 170 тисяч доз вакцини БЦЖ для вакцинації немовлят від туберкульозу
Вакцини БЦЖ є частиною поставки вакцин, які Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). Угоду про…
14:20