Черкащанам нагадують про важливість доцільного використання антибіотиків
В Україні триває Всесвітній тиждень підвищення обізнаності про проблему стійкості до протимікробних препаратів. Стійкість до антибіотиків препаратів у час війни особливо небезпечна. Про це повідомив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Антибіотикорезистентність є проблемою глобального значення та досить серйозною загрозою для людства. Серед головних причин її розвитку – надмірне та нераціональне використання антибіотиків, самолікування, недотримання призначеного курсу, неналежний інфекційний контроль у закладах охорони здоров’я.
– Це може призвести до того, що інфекційні хвороби, які сьогодні лікуються антибактеріальними препаратами швидко й без наслідків, можуть стати смертельно небезпечними для багатьох людей, – повідомив Володимир Папач. – Так, за даними ВООЗ у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю, зокрема 1,27 мільйона смертей були безпосередньо спричинені нею. Саме тому важливо говорити про правильне використання антибіотиків.
Нагадаємо, що з метою розв’язання проблеми неконтрольованого відпуску антибіотиків та самолікування, в Україні з серпня 2022 року був запроваджений електронний рецепт на них. Крім того, у 2015 році ВООЗ запустила Глобальну систему нагляду за резистентністю та застосуванням антимікробних препаратів. Україна долучилася до неї кілька років тому. А в закладах охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам, згідно з наказом МОЗ України від 03.08.2021 р. № 1614 має бути запроваджена система профілактики інфекцій та інфекційного контролю, адміністрування антимікробних препаратів.
У рамках проведення епідеміологічного нагляду за протимікробною резистентністю патогенів, Державною установою «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початку року було проведено 1130 досліджень з визначення і оцінки чутливості виділених зі зразків біологічного матеріалу пацієнтів закладів охорони здоров’я області збудниківдо протимікробних препаратів. За результатами було виділено 80 стійких штамів, що становить 7,1 %.
Користуючись нагодою, Володимир Папач дав низку порад мешканцям області щодо запобігання розвитку стійкості до протимікробних препаратів. Для цього потрібно:
- Не займатися самолікуванням. Приймати лише ті антибіотики, які призначив лікар.
- Не переривати лікування, не пропускати прийом ліків. Завжди завершувати курс антибіотиків, навіть якщо стало краще.
- Не продовжувати курс лікування без відома лікаря. Ніколи не використовувати антибіотики, які залишилися після курсу прийому.
- Негайно звертатися до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання.
- Не лікуватися антибіотиками при вірусних інфекціях, адже вони діють лише на бактерії.
- Не консультувати друзів, родичів, знайомих та не призначати їм лікування, не ділитися з ними антибіотиками.
- Попереджувати інфекції: дотримуватися здорового способу життя, регулярно мити руки, уникати контакту із хворими людьми і вчасно робити щеплення.
Щоб стійкість до протимікробних препаратів не поширювалася, потрібні консолідовані зусилля всього суспільства.
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26