Антон Царюк про контроль використання бюджетних коштів
Робоча група «Прозорість і підзвітність» розпочала свою роботу при Черкаській обласній військовій адміністрації. За результатами перших засідань напрацьовано план дій. Про це повідомив заступник очільника області, голова робочої групи Антон Царюк на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як він зауважив, головне завдання залишається незмінним: забезпечення прозорості та підзвітності витрачання бюджетних коштів на всіх рівнях.
– Наразі маємо першочергову пріоритезацію витрат в умовах війни, – наголосив Антон Царюк. – Це фінансування видатків, що пов’язані із забезпеченням надання відсічі агресії рф, захист цивільного населення, будівництво захисних споруд, фінансування критичної інфраструктури, соцпідтримка військовослужбовців, ветеранів, а також ВПО.
У межах робочої групи її члени здійснюють моніторинг закупівель, що проводяться за бюджетні кошти.
– Це дозволяє отримати зворотній зв’язок від розпорядника бюджетних коштів, – додав Антон Царюк. – А також виявити всі можливі ризики або порушення законодавства. Перші напрацювання уже маємо. Водночас наголошую, що всі витрати бюджетних коштів мають також бути під особистим моніторингом керівників районів і громад.
Як поінформував голова робочої групи “Прозорість і підзвітність”, наразі зафіксовано скасування тендерів на понад 26 млн грн. Мова йде про комунальні заклади, які, зокрема, відмовилися від придбання автомобілів і проведення ремонтів.
– Ще одним прикладом є відмова від закупівлі на 22 млн грн одним із загальноосвітніх закладів області, – додав Антон Царюк. – Тут виявлено помилку в тендерній документації. А саме – невідповідність тендерної суми річному плану закупівель.
Принагідно Антон Царюк розповів про перебіг реалізації проектів із відновлення пошкодженої інфраструктури, що фінансуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Зокрема, йшлося про відновлення ліцею в Паланській тергромаді.
– Учора відбувся аукціон, – розповів він. – Зараз проводиться аналіз наданих пропозицій. Вимоги та критерії до переможця будуть високі. Ще один проект відновлення – зруйнований російською ракетою багатоквартирний будинок в Умані. Тут тендерна процедура вже пройшла. Підписано угоду з підрядником. Зараз там тривають підготовчі роботи.
Докладніше про це у відео:
-
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12 -
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33 -
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05 -
08:58Загальні бойові втрати противника станом на 22 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 728300 (+1050) осіб,танків ‒ 9399 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 19156 (+13)…
08:58 -
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14