Лікарі Черкащини про профілактику інсультів серед населення
Молодшає та частішає. Інсульт набуває все більшої поширеності серед населення. Лише за 9 місяців цього року зафіксували 3175 випадків інсультів серед населення області. Про профілактику та лікування цієї недуги розповіли завідувачка неврологічного відділення Наталія Атамась та завідувачка відділення цереброваскулярної патології Ольга Товстоп’ят Черкаської обласної лікарні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Щороку понад 100 тисяч українців, третина з яких – молодше 65 років, стають жертвами інсульту.
За словами Наталії Атамась, інсульти за останні 20 років стають все більш частими серед населення. Крім того, це захворювання має високу смертність та рівень інвалідизації.
– Якщо у 2001 році ми в області фіксували понад 1000 випадків інсультів на рік, у 2010 – уже більше 3-х тисяч, то у 2022 вже 5 483, – відзначила лікарка. – Це хвороба, яка може зруйнувати життя і вкрасти майбутнє як окремої людини, так і цілої країни. Додам, що інсульти мають великий відсоток смертності. Упродовж першого місяця помирає 30% пацієнтів, ще 50% – упродовж року. Лише 18-20% пацієнтів повертаються до звичного способу життя. Досвід багатьох країн свідчить, що вчасне виявлення та лікування можуть істотно зменшити ризик передчасної смертності від інсультів.
Детальніше про лікування та реабілітацію інсультів дивіться у відео:
На Черкащині допомогу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» надають 9 закладів. Інсульти слід розглядати як невідкладні стани, наголосила завідувачка відділення цереброваскулярної патології Черкаської обласної лікарні Ольга Товстоп’ят. Тому варто негайно звертатися до швидкої допомоги.
– Швидкість реакції на інсульт може врятувати життя людині, – наголосила вона. – Саме тому не слід зволікати або чекати, що саме минеться. Щоб застосувати тромболітичну терапію, в нас є всього лише 4,5 години. Тому, якщо є перші ознаки інсульту, а це порушення мовлення, проблеми із зором, запаморочення, спазмування обличчя, слабкість у кінцівках, необхідно негайно викликати швидку.
Більше детально дивіться у відео:
Нагадуємо, серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:
- первинний огляд,
- термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,
- лабораторні та інструментальні дослідження.
Також до безоплатного пакета входять:
- тромболітична терапія включно з необхідними ліками,
- ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин),
- знеболення всіх етапів діагностики та лікування,
- нейрохірургічна допомога,
- ліки з Нацпереліку
- медична реабілітація.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24